Nowe chodniki i ciekawe odkrycia na Starym Rynku


Z uwagi na atrakcyjność wykopalisk badania przeprowadzone zostały na większej głębokości, niż to było pierwotnie przewidziane. W poniedziałek, 17 kwietnia, odsłonięte mury zostały zbadane skanerem laserowym 3D. Sporządzona została także dokumentacja zdjęciowa i rysunkowa. Na podstawie zebranych materiałów historycy będą mogli przeprowadzić szczegółową analizę architektoniczną tego miejsca i opisać jego przeszłość.

Postęp pozostałych prac na Starym Rynku

Trwa modernizacja fundamentów Ratusza. Na budynkach Arsenału i Muzeum Wojskowego powstaje zadaszenie Pasażu Kultury, który będzie działał na ul. Jana Baptysty Quadro. Na konstrukcji zadaszenia będzie można umieszczać artystyczne instalacje.

W pierzei południowej i zachodniej zostały naprawione i odtworzone oświetlenia piwnic kamienic. Wzdłuż pierzei zachodniej trwają prace przy wodociągu i układzie retencji dla zbiornika w okolicy Odwachu wraz z zabudową zbiornika retencyjnego do podlewania zieleni. Z kolei po stronie północnej Starego Rynku trwa budowa sieci wodociągowej. Równolegle postępują prace gazowe.

W trakcie prowadzonych prac trasy przez plac budowy są tak wyznaczane, by piesi mogli dojść do każdego budynku. Mimo trwających robót w dalszym ciągu można więc korzystać z oferty gastronomicznej okolicznych lokali, jak i pozostałych miejsc otwartych dla klientów podczas przebudowy.

Zmienia się także organizacja ruchu na ulicach wokół Starego Rynku. Obecnie zamknięte nadal jest dla ruchu samochodowego skrzyżowanie ul. Wronieckiej z ul. Kramarską oraz Świętosławskiej z Kozią. W tym rejonie prowadzone są roboty związane z przepięciem sieci gazowej i elektroenergetycznej. Utrudnienia potrwają do trzech tygodni. Możliwy jest przejazd bez utrudnień ul. Kramarską przez skrzyżowanie z ul. Żydowską. PIM

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz