Nowatorskie leczenie w szpitalu im. J. Strusia


Dr Adrian Dąbrowski i dr Wojciech Kociemba wykonali już ok. 2 tysięcy zabiegów embolizacji tętniaków, naczyniaków i przetok tętniczo-żylnych mózgowia, ale zgodnie przyznają, że nowatorska metoda była dla nich wyzwaniem. Dużym wsparciem było kierownictwo prof. Rene Chapota, pod okiem którego obaj poznańscy specjaliści uczestniczyli wcześniej w warsztatach i stażach.

– Możliwość podpatrzenia kogoś tak doświadczonego, rozmowy z nim, wymiany uwag, jest bezcenna – podkreśla dr Wojciech Kociemba. – Dzięki temu możemy ciągle się rozwijać, uczyć nowych metod, działać zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi i światowymi. Zabiegi były bardzo trudne, ale udały się doskonale, możemy być zadowoleni z pracy.

Dla wygody pacjentów – wszystko w jednym miejscu

Nowatorska metoda to kolejny przełom w bogatym – już kilkunastoletnim – doświadczeniu poznańskich neuroradiologów i neurochirurgów. W oparciu o specjalistyczną poradnię przyszpitalną przy ul. Szwajcarskiej i oddział neurochirurgiczny można przeprowadzić cały proces leczenia wad naczyniowych ośrodkowego układu nerwowego – od jego zdiagnozowania, przez kwalifikację do zabiegu, po całkowite wyleczenie.

– Nowa, mało inwazyjna metoda wiele znaczy dla szpitala, ponieważ pozwala nam skutecznie operować kolejną grupę pacjentów – mówi Mariusz Stawiński, zastępca dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZO.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz