Nowatorska operacja w Szpitalu Miejskim im. F. Raszei


Taka współpraca między szpitalami przynosi wymierne korzyści dla zdrowia mieszkańców regionu. To ważne, ponieważ tylko w szpitalu im. F. Raszei każdego roku leczonych jest ok. 300 pacjentów z nowotworami trzustki.

– Cieszę się, że możemy się pochwalić najnowszymi metodami leczenia, które są bardzo mało inwazyjne, a przy tym skuteczne, na czym nam zależy – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Szpital im. F. Raszei jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków w Polsce, leczy tysiące mieszkańców naszego miasta. Cały czas zmienia się dla dobra pacjentów.

Szpital im. Franciszka Raszei jest jednym z głównych ośrodków medycznych w kraju.

Jest znany z doskonałej opieki i wykorzystania zaawansowanych technologii w leczeniu pacjentów. Potwierdza to ośrodek akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia, który w marcu 2024 udzielił szpitalowi akredytacji – przyznając, że placówka spełnia najwyższe standardy postępowania przy udzielaniu świadczeń medycznych. Miasto wspiera szpital od lat.

– Jako Rada Miasta Poznania od 2023 r. przeznaczyliśmy łącznie ponad 20 mln zł dla szpitala, by modernizować oddział chirurgii – mówi Maria Lisiecka-Pawełczak, przewodnicząca Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta Poznania. – I pewnie nie jest to nasze ostatnie słowo. Naszą rolą jest zabezpieczyć środki tak, by szpital mógł kontynuować modernizację budynku i stosować nowoczesne metody leczenia, zwłaszcza, że mamy tu fantastyczny zespół lekarzy.

Miejska placówka nie boi się innowacyjnych rozwiązań i nie boi się wyzwań. To tu prowadzony jest wyjątkowy na skalę Europy program wolontariatu „Senior Maluszka tuli”. Szpital włączył się również w nowatorski program „Zielone Leczenie” (realizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej), zakładający bezpłatne warsztaty organizowane dla pacjentów – np. warsztaty ogrodnicze, joga, spotkania z leśnikami czy psychoterapeutami.

AW

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz