Nieudany debiut Marcina Kikuta w roli trenera

Czwartoligowy GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne z byłymi gwiazdami Lecha Poznań w składzie przegrał na własnym stadionie z Iską Szydłowo 2:3. W roli trenera Tarnovii w tym spotkaniu zadebiutował Marcin Kikut, który jako piłkarz grał w Kolejorzu i Amice Wronki. Już w środę Tarnovia zmierzy się na wyjeździe z Lubońskim KS.

Kikut
Marcin Kikut jest mieszkańcem gminy Tarnowo Podgórne i od stycznia 2016 roku zawodnikiem Tarnovii oraz trenerem jednej z drużyn młodzieżowych. Po pierwszych kolejkach z przyczyn osobistych z prowadzenia pierwszej drużyny zrezygnował Szymon Bartkowiak, a jego miejsce zajął Kikut. W sobotę oficjalnie zadebiutował na stanowisku trenera czwartoligowej drużyny GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne w meczu o ligowe punkty.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, gdyż już w 6. minucie Zbigniew Zakrzewski strzałem głową zdobył bramkę. Radość w szeregach Tarnovii nie trwała zbyt długo, gdyż po kwadransie gry było 1:1. Wyrównującego gola dla Iskry zdobył Kacper Ciupa. Dużo emocji dostarczyła końcówka pierwszej połowy. Najpierw goście wyszli na prowadzenie, ale natychmiast po wznowieniu gry do remisu 2:2 doprowadził Krzysztof Połczyński.

Po zmianie stron początkowa inicjatywa należała do piłkarzy Iskry, którzy swoją przewagę udokumentowali zdobyciem bramki przez Michała Fertikowskiego. Jednak Tarnovia cały czas dążyła do zdobycia wyrównującej bramki, a trener Kikut dokonał kilku zmian. W doliczonym czasie gry gospodarze mogli zdobyć bramkę, ale strzał z rzutu wolnego w znakomitym stylu wybronił Olaf Bruski.

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Iskra Szydłowo 2:3 (2:2)
Bramki: Zbigniew Zakrzewsk (6. minuta), Krzysztof Połczyński (43. minuta) – Kacper Ciupa (16. minuta), Łukasz Cyruk (40. Minuta), Michał Fertikowski (51. minuta)

GKS Tarnovia: Jakowczenko – Połczyński, Kaliszan, Lachamn, Niemczyk (82. Reiss), Jerzewski, Kowal, Stypczyński (70. Szurgot), Dylewski (76. Mazurek), Zakrzewski, Ślusarski.

Wyniki spotkań i terminarz 5. kolejki IV ligi (północ)
(3-4 września 2016 roku)
Luboński KS – 1922 Lechia Kostrzyn 0:0
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Iskra Szydłowo 2:3
Kotwica Kórnik – Zieloni Lubosz 8:0
Pogoń Łobżenica – GKS Dopiewo 3:1
Lubuszanin Trzcianka – Grom Plewiska 1:0
Sparta Oborniki – Warta Międzychód 0:2