Nieestetyczne reklamy przestaną szpecić Poznań


Zanim dokument trafi do Biura Rady Miasta, zgodnie z wymogiem ustawowym, zostanie wyłożony do publicznego wglądu. Do 6 marca z aktualnymi zapisami projektu uchwały krajobrazowej można się zapoznać na stronach internetowych:

www.poznan.pl/krajobrazowa oraz https://bip.poznan.pl/. Uwagi mieszkańcy mogą zgłaszać przez cały okres wyłożenia, a także w ciągu 14 dni od jego zakończenia – w nieprzekraczalnym terminie do 21 marca 2021 roku.

  • pocztą tradycyjną na adres Wydziału Urbanistyki i Architektury, pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań,
  • mailowo na adres: krajobrazowa@um.poznan.pl.

W korespondencji należy podać imię, nazwisko i adres zamieszkania lub w przypadku osoby prawnej – nazwę i adres siedziby, a także treść uwagi oraz oznaczenie nieruchomości, której uwaga dotyczy.

Rada Miasta Poznania projektem uchwały najprawdopodobniej zajmie się w drugim kwartale tego roku.

Co zawiera poznańska uchwała krajobrazowa?

Według aktualnego projektu uchwały Poznań ma zostać podzielony na cztery obszary. Pierwszy z nich to obszar staromiejski, który obejmuje Stary Rynek i okolice oraz Chwaliszewo i Śródkę. Drugi to obszar centrum i historycznych dzielnic, odpowiadający nieco poszerzonej strefie ochrony konserwatorskiej. Kolejny, to obszar zurbanizowany, obejmujący osiedla mieszkaniowe oraz założenia usługowe i przemysłowe oraz obszar przyrodniczy wpisujący się w klinowo-pierścieniowy system zieleni.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz