„Nie rób siary. Daj oddychać!”


Razem z sadzonką rozdawano ulotki „Nie rób siary. Daj oddychać!”, w której mieszkańcy mogli przeczytać o skutkach i przyczynach smogu oraz dowiedzieć się, co można zrobić, by polepszyć jakość powietrza w Poznaniu i okolicach.

W najbliższych dniach na przystankach pojawią się plakaty informujące o skutkach
i utrudnieniach, które wywołuje smog. Kampania skierowana jest także dla najmłodszych. Dzieci otrzymają zaproszenie do konkursu plastycznego (jego wyniki poznamy na początku grudnia). W mediach społecznościowych Urzędu Miasta publikowane będą informacje o sposobach walki ze smogiem, jego negatywnych skutkach dla ludzi, zwierząt, roślin, a nawet budynków. Równolegle działać będzie strona internetowa www.czystypoznan.pl. Sprawdzić tam można m.in., która dzielnica w Poznaniu robi największą siarę (ma najbardziej zanieczyszczone powietrze).

Miasto walczy ze smogiem

Kampania to kolejny krok w walce ze smogiem. Na rzecz poprawy jakości powietrza miasto Poznań działa już od wielu lat.

– Miasto Poznań podejmuje wiele działań mających na celu zminimalizowanie zanieczyszczenia powietrza – mówi Hanna Grunt, pełnomocniczka prezydenta do spraw jakości powietrza. – Podejmowane są szeroko rozumiane prace w kierunku usprawnień komunikacyjnych, likwidacji źródeł niskiej emisji powodowanej przez paleniska paliwa stałego, dostosowywanie do właściwych warunków termicznych obiektów będących w gestii miasta, a także szeroko rozumiane działania edukacyjne, czy pomocy socjalnej tam, gdzie jest ona potrzebna lub niezbędna. Podejmowane inicjatywy są wielokierunkowe
i wielopłaszczyznowe, co wymaga ciągłej weryfikacji pod względem zmieniających się potrzeb – tłumaczy pełnomocniczka prezydenta ds. jakości powietrza.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz