Nie ma mocnych na drugoligowy zespół Enea Basket Poznań

A co się działo u młodzieży? Przegląd tygodnia 7.03.- 13.03.2022

U15 Sklep Polski MKK Gniezno – Enea Basket Junior Poznań 58:104 /18:22, 12:28, 17:26, 11:28/

W ciągu niespełna tygodnia odbyło się spotkanie rewanżowe między tymi zespołami. Podobnie jak w pierwszym meczu drużyna gnieźnieńska musiała uznać wyższość Enei i to w sposób zdecydowanie przekonywujący. Spotkanie to, ostatnie w rozgrywkach wojewódzkich, miało swój ciężar gatunkowy, bowiem zwycięstwo zapewniało pierwsze miejsce w tabeli. Ponieważ w bezpośredniej rywalizacji z MKK Pyra obie drużyny poniosły po jednej porażce, o miejscu zadecydowały małe punkty z tego dwumeczu. W konfrontacji z juniorami MKK Gniezno od początku meczu zarysowała się nasza przewaga. Najpierw niewielka, ale począwszy od drugiej kwarty, rosnąca systematycznie w miarę upływu meczu. Gratulacje dla trenera Mateusza Rója oraz zawodników, którzy wzorem starszych kolegów dołączyli do grona mistrzów Wielkopolski. Ponieważ rozgrywki wojewódzkie w tej kategorii wiekowej dobiegły końca, należy podziękować i wyrazić uznanie wszystkim zespołom za ich udział w rozgrywkach. Dzięki pracy takich właśnie klubów, nadal możemy oglądać mecze koszykówki.

Punkty dla Enei zdobyli: R. Pawlicki 20, 1×3, J. Zaborowski 14, 3×3, S. Buczkowski 14, P. Bartkowiak 10, M. Roszczka 8, J. Kruszyński 6, R. Krajewski 6, P. Buława 6,  F. Kowalewski 6, B. Grabizna 6, M. Frątczak 4, F. Koziński 4.

U11 G.EN Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne – Enea Basket Junior Poznań 58:20 /25:2, 12:0, 17:2, 4:16/

Ten weekend upłynął pod znakiem rywalizacji z zespołami Tarnovi Basket Tarnowo Podgórne, bowiem doszło do spotkań aż w 3 kategoriach wiekowych. Zwycięsko 2:1 z tej rywalizacji wyszły drużyny z podpoznańskiej gminy.

Najmłodsi koszykarze Mateusza Rója – czyli żacy – dopiero oswajają się z koszykówką. Jeszcze zbierają dotkliwe „smary”, ale coraz bliższy jest czas, gdy role się odwrócą. Również w tym spotkaniu jeszcze nie byli w stanie nawiązać w przybliżeniu wyrównanej rywalizacji, ale podopieczni trenera Rója dopiero uczą się abecadła koszykówki, a ich postępy można będzie oceniać nie wcześniej niż za rok. W tej kategorii wiekowej koszykówka stanowi zabawę i zachętę do jej trwałego uprawiania. Właśnie umiejętne kierowanie treningiem – zabawą ma ich przekonać do uprawiania sportu w ogóle, a w przyszłości może sportu wyczynowego. Już kiedyś wspominaliśmy, że zwycięzcą jest każdy, kto uprawia sport.

Punkty dla Enei zdobyli: K. McBroom 6, D. Dolata 4, M. Klaczyński 4, A. Kwiatek 2, S. Olejnik 2, J. Schmidt 2.

Tuż po meczu U11 odbył się mecz drużyn U16 tych samych klubów. Starsi koledzy zespołu Enei wzięli rewanż za porażkę żaków i w równie imponującym stylu odnieśli zwycięstwo. Już w pierwszej kwarcie zarysowała się wyraźna przewaga zespołu gości, którą udokumentowali kolejnymi kwartami. Szczególnie 2 i 4 kwarta przebiegała przy naszej zdecydowanej dominacji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Enei 101:45, a punkty dla zwycięskiego zespołu zdobyli: I. Krajewski 18/3×3/, S. Buczkowski 14 /2×3/, R. Pawlicki 12, M. Roszczka 12 /1×3/, K. Cymer 11, F. Kowalewski 9 /1×3/, M. Krzak 8, J. Kruszyński 6, D. Komisarek 6, J. Zaborowski 4.

U12 Enea Basket Junior – G.EN Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 64:73 /14:20, 13:22, 19:10, 18:21/

Niedzielę rozpoczęliśmy od spotkania drużyn U12 Enei Basket Junior Poznań z zespołem G.EN Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne. Mecz krótko oceniła trener zespołu Enei Pani Marta Kowalska: – Dziś, 13 marca, zostało rozegrane kolejne spotkanie w ramach ligi chłopców u12. Na swoim parkiecie podejmowaliśmy walkę z zespołem G.EN Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne. Niestety, mimo bardzo wyrównanego meczu, to goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa 64-73.

3LM Wilki Morskie Szczecin – Enea Basket Junior Poznań 76:80 /26:25, 18:7, 16:21, 16:27/

Pracowity weekend kończymy spotkaniem w 3LM, a rywalem, a zarazem gospodarzem spotkania były Wilki Morskie ze Szczecina. Kończymy i to w sposób bardzo udany, bowiem odnosimy zwycięstwo 80:76. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, gdy żadna z drużyn w trakcie jej trwania nie uzyskała większej przewagi niż 4 punkty, w drugiej zaznaczyła się przewaga gospodarzy. Na przerwę schodzą drużyny przy prowadzeniu szczecinian 44:32. Druga odsłona meczu przynosi zmianę przebiegu rywalizacji drużyn i w tej części gry to my przeważamy. Najpierw, w trzeciej kwarcie, odrabiamy stratę 5 punktów i zmniejszamy prowadzenie gospodarzy do 9 punktów. Jest to wstęp do naszej ofensywy w 4 kwarcie, wspartej obroną, na tyle skutecznej, że najpierw odrabiamy straty, aby wyjść na prowadzenie i zakończyć mecz zwycięsko 80:76.

Dla Enei punkty zdobyli: I. Baganc 26 /5×3/, I. Urban 20 /2×3/, A. Najder 14 /1×3/, K. Długiewicz 12 /1×3/, P. Mieloch 4, P. Szczęsny 2, J. Kępski 2.