Nie ma mocnych na drugoligowy zespół Enea Basket Poznań

Nie ma mocnych. Co ma wspólnego doskonała komedia pod tym tytułem z zespołem Enei? Jedno i drugie ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Patronem medialnym poznańskiego klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

2LM KSK Ciech Noteć Inowrocław – Enea Basket Poznań 61:87 (14:23, 17:26, 15:18, 20:25)

Przed meczem oceniano, że szanse są wyrównane, a to znaczyło, że poznaniacy liczyli się z możliwością wygrania tego meczu, ale nie w takich rozmiarach. Jedno jest pewne, tym zwycięstwem potwierdzili, że w tej grupie /A/ byli najlepszym zespołem sezonu zasadniczego. Co będzie w play-off? Zobaczymy.

Pierwsze punkty w meczu zdobywają gospodarze, ale za chwilę goście odpowiadają takim samym rzutem i jest remis. Przez 3,5 minuty toczy się wyrównany pojedynek. Po kolejnych 2 minutach zarysowała się przewaga Enei Basket, gdy kolejno zdobyła 9 punktów /7:15/. Mniej więcej taka przewaga utrzymała się do końca pierwszej kwarty, bowiem gospodarze zdobyli w pozostałym czasie tej kwarty 7 punktów, goście natomiast 8 /14:23/. Kolejne niespełna 3 minuty drugiej kwarty nie przynoszą zmiany różnicy punktowej. Nadal utrzymuje się 8-9 punktowa przewaga gości. Do czasu, gdy zawodnicy Noteci zdobywają 6 kolejnych punktów i zmniejszają różnicę do 2 punktów /27:29/. Poznaniacy przełamują chwilową niedyspozycję i odpowiadają jeszcze mocniej, gdy zdobywają pod rząd 11 punktów /27:40/ i jest to najwyższe prowadzenie w dotychczasowym czasie gry. W kolejnych fragmentach meczu na zdobycze punktowe gospodarzy odpowiadają podwójnymi i w ten sposób ponownie zwiększają prowadzenie do 18 punktów. Kwarta się kończy, gdy na tablicy widnieje wynik 31:49.

Rozpoczyna się druga połowa meczu. Przez pierwszą część tej kwarty /5 minut/ zespół Noteci odrabia straty, ale nie w istotnym zakresie. Jednak, gdy przewaga Enei maleje do 14 punktów, odżywają nadzieje zespołu inowrocławskiego na korzystny wynik tego meczu. Tylko na krótko, bowiem po ostatnich 3 minutach tej kwarty wszystko wraca do normy /46:67/. Mniej więcej do połowy ostatniego fragmentu meczu przewaga gości wynosi 18-20 punktów, a u gospodarzy chyba pojawia się zwątpienie w możliwość korzystnego zakończenia meczu. W efekcie jeszcze poznaniacy powiększają różnicę do prawie 30 punktów /58:87/, a ostateczny wynik meczu zostaje ustalony po celnej trójce zawodników Noteci na zakończenie spotkania.

Punkty dla Enei zdobyli: D. Bręk 13, 2×3, J. Jakubiak 12, 2×3, J. Simon 12, 6 zb., M. Wielechowski 11, 1×3, J. Andrzejewski 9, 1×3, I. Maćkowiak 8, 2×3, 6 zb., J. Fiszer 6, J. Nowicki 6, P. Stankowski 6, O. Szczepański 4, 5 zb.,

Dla Noteci najwięcej punktów zdobyli: M. Grod 14, 1×3, 8 zb., M. Marciniak 11, 3×3, A. Filipiak 9, 1×3.