Nickel Development otwiera usługę wykończenia pod klucz na mieszkania kupione od innych deweloperów


Gdy do tego dochodzą kolejne elementy, cena odpowiednio wzrasta. W jednej z ostatnich realizacji klient zamówił wykończenie 120-metrowego domu, co obejmowało dwie kondygnacje mieszkalne, z wydzieloną częścią biurową lokalu. Prace zakończyły się po 12 tygodniach od rozpoczęcia, a zakres prac obejmował także szafy wnękowe, montaż klimatyzacji i rolet zewnętrznych, położenie schodów oraz wstawienie wszystkich mebli ruchomych. Cena takiego pakietu wyniosła 2500 zł/m kw.

Dzisiaj usługa jest przewidziana dla mieszkań z rynku pierwotnego, natomiast zespół projektantów nie wyklucza dalszego rozszerzenia jej na lokale używane.

Sprytni kalkulują korzyści

Najbardziej oczywistą korzyścią z zamówienia usługi wykończenia pod klucz jest wygoda. Klient kontaktuje się tylko z jedną osobą – w tym przypadku projektantką, a po zamknięciu etapu koncepcyjnego w spokoju może oczekiwać rezultatów pracy wykonawców. Warto jednak mieć świadomość, że fundamentem korzyści jest obniżenie kosztów, dzięki skróceniu czasu wykończenia.

– Mało kto wlicza w koszty wykończenia i przeprowadzki wydatki poniesione na czynsz lub wynajem poprzedniego mieszkania. W przypadku przedłużających się prac, które niestety zdarzają się częściej niż spodziewaliby się nabywcy mieszkań, muszą oni czasem mierzyć się z wyprowadzką jeszcze zanim nowe lokum jest gotowe do wprowadzenia się – zwraca uwagę Izabela Januchowska. – Wtedy dochodzą dodatkowe koszty wynajmu zastępczego lokum lub wejście w niekomfortową sytuację renegocjacji terminu zwolnienia poprzedniego mieszkania z jego nabywcą – dodaje.

Jak podkreślają specjaliści z Biura Sprzedaży Nickel Development, w takich okolicznościach racjonalność odchodzi zwykle na dalszy plan, a w pośpiechu koszty szybują w górę. Warto więc na starcie docenić przewidywalność czasu realizacji prac wykończeniowych.

Nie należy zapominać przy tym o takich pozornie błahych kwestiach jak dostępność towaru u dostawców, czy znalezienia miejsca na przechowywanie wszystkich materiałów wykończeniowych. Nie jeden ze świeżo upieczonych właścicieli mieszkań przekonał się na własnej skórze, jakim kłopotem może być np. położenie podłogi przy jednoczesnej konieczności składowania materiałów do innych prac na podłodze wykańczanego mieszkania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz