Narodowe Czytanie w Poznaniu


– Biblioteka Raczyńskich jako jedna z najdłużej działających bibliotek w Polsce, jest chyba najbardziej odpowiednim miejscem do zorganizowania Narodowego Czytania – mówiła Agnieszka Łuczak. – Bardzo się cieszymy, że mogliśmy po raz kolejny Państwa zaprosić do udziału w tej akcji.

Oprócz czytania fragmentów „Przedwiośnia” uczestnicy mogli posłuchać pianisty, Michała Baranowskiego, który wykonał wykonywał utwory inspirowane muzyką z filmu „Przedwiośnie”. Organizatorzy przybliżyli mieszkańcom Poznania życiorys Stefana Żeromskiego. Każdy chętny mógł również przybić pamiątkowy stempelek we własnym egzemplarzu książki.

– Narodowe Czytanie to jest taki dzień w roku, kiedy Polacy spotykają się, by czytać. Literatura łączy i w ten dzień zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest słowo pisane – mówiła Katarzyna Wojtaszak, rzecznik prasowa Biblioteki Raczyńskich. – Cieszymy się, że zawsze podczas Narodowego Czytania mamy pełen przekrój uczestników. Są z nami uczniowie, studenci oraz seniorzy.

O godz. 13:00, podczas drugiej części wydarzenia, wybrane przez siebie fragmenty przedstawiali poznaniacy. Akcja „Narodowe Czytanie” została zapoczątkowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego w 2012 r. Wówczas nastąpiło publiczne odczytanie fragmentów „Pana Tadeusza”. AŁ/poznan.pl

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz