Napastnik Lecha zdobył jedyną bramkę w meczu Polska – Niemcy

Napastnik Kolejorza Dawid Kownacki zdobył jedyną bramkę w spotkaniu reprezentacji Polski do lat 21. Biało-czerwoni pokonali w meczu towarzyskim drużynę Niemiec 1:0.

kownacki
W wyjściowej jedenastce młodzieżowej reprezentacji Polski znalazło się trzech zawodników seniorskiej drużyny Lecha Poznań. Od pierwszej do ostatniej minuty na boisku przebywał kapitan biało-czerwonych Tomasz Kędziora oraz obrońca Jan Bednarek. Zdobywca jedynej bramki w spotkaniu, Dawid Kownacki murawę opuścił w 81. minucie. W jego miejsce na placu gry zameldował się z kolei skrzydłowy Kolejorza, Dariusz Formella.

Młodzieżowa reprezentacja Polski, jako gospodarz, ma zapewniony awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy do lat 21. Turniej finałowy odbędzie się pod koniec czerwca na boiskach w Gdyni, Bygdoszczy, Lublinie, Kielcach, Tychach oraz Krakowie.
Polska – Niemcy 1:0 (0:0)
Bramka: Kownacki (57.)
Polska: Jakub Wrąbel – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński – Przemysław Frankowski (66. Adam Buksa), Jarosław Kubicki, Radosław Murawski, Patryk Lipski, Dawid Kownacki (81. Dariusz Formella) – Mariusz Stępiński (90. Arkadiusz Reca).