Najwięcej pacjentów z COVID-19 w szpitalach w Wielkopolsce


Radziwiłł poinformował również, że większość zakażeń w regionie ma charakter „przypadkowy” i „uliczny”, co oznacza, że trudno prześledzić, gdzie doszło do zakażenia. Zapewnił, że identyfikowane są także ogniska zakażeń. „Na dzisiaj można powiedzieć, że są to zarówno placówki medyczne, domy pomocy społecznej na Mazowszu, jak i niektóre zakłady pracy” – wskazał.

W Małopolsce, gdzie już pod koniec zeszłego tygodnia ze względu na rosnącą liczbę zachorowań, podjęto decyzję o poszerzeniu bazy łóżkowej dla chorych z COVID-19, obecnie zajętych jest 509 z 778 łóżek oraz 49 z 63 respiratorów dostępnych w regionie.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo, cały czas trwają prace, by powiększyć liczbę dostępnych łóżek, zarówno w szpitalach wojewódzkich, jak i powiatowych.

W dolnośląskich szpitalach jest 930 łóżek covidowych, z czego w czwartek zajętych było 220. W regionie są 103 łóżka z respiratorami przeznaczone dla chorych na COVID-19, z tego zajętych jest 13 (stan na środę).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz