Nad Cybiną powstał Rzeczny Ogród EkoEdukacji


W ogrodzie znajdują się instalacje, z których można korzystać samodzielnie, w grupie lub podczas warsztatów z edukatorami. Jedną z ciekawszych jest kuchnia błotna, czyli „laboratorium na świeżym powietrzu”, gdzie można przyjrzeć się konsystencji, strukturze i zapachowi naturalnych materiałów nadrzecznych. Uwagę zwraca także ścieżka bosych stóp, gdzie można poprzez dotyk dłońmi lub stopami zapoznać się bliżej z materiałami spotykanymi nad rzeką, takimi jak szyszki, kamyczki i piasek.

Najmłodszych na pewno ucieszy zjeżdżalnia, która powstała z prawdziwego polodowcowego głazu narzutowego. Na miejscu można znaleźć również labirynt, który uczy orientacji w terenie, pozwala rozpoznać kierunki świata, a także tor wodny, „opowiadający” o sile tego żywiołu.

Ponadto na odwiedzających czeka instalacja „wianek”, która prezentuje różne gatunki ziół oraz równoważnia, nawiązująca do pojęcia korytarza ekologicznego w postaci rzeki, przebiegającego przez duże miasto.
By w pełni móc korzystać z atrakcji ogrodu, wystarczy wejść na stronę internetową projektu rzeka.bramapoznania.pl. (zakładka Rzeczny Ogród EkoEdukacji). Każde z urządzeń ma tam swój opis, ideę, określone cele edukacyjne oraz aktywności proponowane zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla odbiorców grupowych (grupy przedszkolne i szkolne).

15 sierpnia Brama Poznania zaprasza na „dzień otwarty” w Rzecznym Ogrodzie EkoEdukacji i na Ścieżce EkoEdukacji. Szczególnie tego dnia warto odwiedzić brzegi Cybiny i skorzystać z eko-atrakcji. Można też wybrać się na indywidualny spacer w gronie rodzinnym lub przyjść na zajęcia z edukatorką. Szczegóły wkrótce na stronie www.bramapoznania.pl.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz