Nad Cybiną powstał Rzeczny Ogród EkoEdukacji


Ścieżka bosych stóp, kuchnia błotna czy zjeżdżalnia z wykorzystaniem prawdziwego polodowcowego głazu – to tylko niektóre instalacje, jakie można znaleźć w nowo otwartym Rzecznym Ogrodzie EkoEdukacji. Znajdujące się w sąsiedztwie Bramy Poznania miejsce umożliwia prowadzenie warsztatów w zakresie ochrony środowiska, a także jest otwartą dla wszystkich przestrzenią rekreacji i wypoczynku.

Mieszkańcy i turyści mogą już odwiedzać Rzeczny Ogród EkoEdukacji. To kolejna część projektu „Brama otwarta na rzekę – edukacja ekologiczna na terenach nadrzecznych w Poznaniu”.

– Poznań wrócił nad rzekę, co widać chociażby po popularności Wartostrady, ale nie spoczywamy na laurach, dokładamy kolejne atrakcje. Dzisiaj otwarty Rzeczny Ogród EkoEdukacji jest następnym realizowanym tu projektem. Co ważne, ogród powstał we współpracy z samymi mieszkańcami – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Ogród usytuowany jest w dwóch przestrzeniach: wzdłuż promenady przy ulicy Ostrówek, w sąsiedztwie Eksperymentalnego Ogrodu Dziedzictwa oraz na dolnym tarasie – nad Cybiną.

– Jest to ogród zrealizowany w koncepcji site specific, to znaczy odnosi się do tożsamości, dziedzictwa i charakterystyki miejsca, w którym się znajduje, czyli doliny Cybiny – podkreśla Monika Herkt-Rynarzewska, dyrektorka Poznańskiego Centrum Dziedzictwa. – To przede wszystkim przestrzeń edukacji, ale też wypoczynku i wspólnego spędzania czasu. Na ogród składa się z 7 różnego rodzaju urządzeń. Do każdego z nich przewidziane są konkretne działania związane z edukacją przyrodniczą.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz