Na razie nie ma mocnych na Eneę Basket Poznań

U13M MKK Pyra SP35/SP65 – Enea Basket Junior Poznań 73:100 (23:15, 20:19, 12:32, 12:34)

W rozegranym spotkaniu drużyn U13 zespół Enei Basket Junior Poznań okazał się lepszy od lokalnego rywala MKK Pyra SP35/SP65. Początek meczu nie zapowiadał zwycięstwa Enei Basket. Przeciwnik wygrał wyraźnie pierwszą kwartę, ale druga, tym razem wyrównana, mogła już stanowić zapowiedź, że coś w układzie gry się zmieni. Tak rzeczywiście się stało i po przerwie drużyną zdecydowanie przeważającą był zespół Enei, a to pozwoliło najpierw odrobić stratę 9 punktów z pierwszej połowy, i ostatecznie zakończyć zwycięsko mecz z przewagą 27 punktów. Na uwagę zasługuje wyczyn                       B. Janowicza, który zdobył 53 punkty!

Trener Enei Basket Junior Poznań Aleksander Piechowiak: – Mecz nie układał się po naszej myśli w pierwszej połowie, którą przegraliśmy. Natomiast druga część gry wyglądała zdecydowanie lepiej. Poprawiliśmy obronę i dogoniliśmy rywala wygrywając 100:73. Świetnie zagrał cały zespół. Bartek Janowicz zdobył 53 punkty, Mateusz Flieger 12, a grający rewelacyjnie w ataku i obronie Krzysztof Zając 19.

Punkty dla Enei zdobyli: B. Janowicz 53, K. Zając 19, M. Flieger 12, M. Goliwąs 4, K. Kortylewski 4, J. Piechowiak 4, F. Gola 2, V. Grabizna 2.