Na razie nie ma mocnych na Eneę Basket Poznań

Na razie nie ma mocnych na Eneę Basket Poznań. Drużyna wygrywa w Gnieźnie z Sklep Polski MKK Gniezno 76:66 i pozostaje  drużyną niepokonaną w 2 lidze. Patronat nad poznańskim klubem sprawuje Nasz Głos Poznański.

Sklep Polski MKK Gniezno – Enea Basket Poznań 66:76 (15:19, 21:19, 20:18, 10:20)

Przed meczem było wiadomo, że drużyna przegrywająca straci nie tylko punkt, ale również status drużyny niepokonanej w tej edycji rozgrywek II ligi koszykówki męskiej, w grupie A. Szanse były wyrównane, ze wskazaniem na drużynę gnieźnieńską, która posiadała przewagę własnego parkietu. Wznowienie gry wygrywają gospodarze i to oni zdobywają pierwsze punkty. Mniej więcej 3 minuty trwa wyrównany mecz do momentu, gdy zespół gnieźnieński zdobywa kolejno 6 punktów i odskakuje na 7 punktów. Tym razem zawodnicy poznańscy zwierają swoje szeregi i w ciągu 3 minut zdobywają 13 punktów i wychodzą na prowadzenie 16:10. Teraz następuje odpowiedź zespołu gospodarzy, którzy zmniejszają  prowadzenie gości do 1 punktu (15:16).