Mocny debiut nowego trenera. Biofarm pokonuje Polfarmex

Wygrana nie przyszła jednak Basketowi łatwo. Przez pierwszą kwartę, obie drużyny toczyły wyrównany bój, z lekkim wskazaniem na Polfarmex. Kutnianie wypracowali sobie niewielkie prowadzenie, jednak już na początku drugiej kwarty Basket odpowiedział sprawniejszą grą w ataku. Gdy zawodnicy schodzili do szatni, wypełniona po brzegi Hala CityZen tętniała optymizmem – gospodarze prowadzili 43:36 i zanosiło się na zwycięstwo, jeśli tylko BBP nie opadnie z sił. Na koniec trzeciej i początek czwartej kwarty, Polfarmex wytoczył najcięższe działa, rozpoczynając festiwal „trójek”. W całym meczu Polfarmex zanotował 11 celnych rzutów za 3 punkty, z czego trzy takie rzuty wykonali najaktywniejsi po stronie gości zawodnicy: Grzegorz Grochowski (18 pkt, 7 asyst) i Bartosz Majewski (14 pkt, 7 wymuszonych fauli). Na zawodników trenera Klozińskiego to było jednak za mało. Bracia Bręk zdobyli po 19 punktów każdy, a Filip Struski brylował pod koszem, zbierając piłkę 12 razy.