MKS Poznań przygotowuje się do ważnego meczu z SMS ZPRP Gdańsk

Pierwszoligowi szczypiorniści MKS Poznań korzystając z przerwy w rozgrywkach rozegrali dwa sparingi: wygrali z Grunwaldem Poznań i ulegli Nielbie Wągrowiec. Był to element przygotowań podopiecznych Domana Leitgebera do ważnego meczu z SMS ZPRP Gdańsk, który odbędzie się w sobotę, 8 listopada o godz. 18:00 w hali przy ul. Newtona w Poznaniu.

mks

Podopieczni Domana Leitgebera w minionym sezonie byli beniaminkiem I ligi piłki ręcznej i choć borykali się z kontuzjami i brakiem odpowiednich środków finansowych wywalczyli wysokie 9. miejsce. A przed startem nowego sezonu start zespołu był zagrożony.

– W ostatniej chwili zgłosiliśmy zespół do rozgrywek w sezonie 2014/2015. To była trudna decyzja. Serce podpowiadało, żeby zaryzykować, logika mówiła zupełnie coś innego. Piłka ręczna od wielu lat wpisana jest w historię Poznania i spróbujemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby tak było przez najbliższe lata – mówił wtedy o decyzji klubu trener MKS Poznań, Doman Leitgeber.

Poznaniacy mają aktualnie na koncie 1 zwycięstwo, 1 remis i 5 porażek, ale należy podkreślić, że prezentują się z dobrej strony i czasem brakuje im „sportowego szczęścia”. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 w hali przy ul. Newtona w Poznaniu rozegrają ważne spotkanie z zespołem SMS ZPRP Gdańsk, a zwycięstwo może zapewnić awans w tabeli. Trener Leitgeber, aby lepiej przygotować zespół wykorzystał przerwę w rozgrywkach na rozegranie dwóch sparingów.

W pierwszym spotkaniu MKS pokonał drugoligowy Grunwald Poznań 31:25, a w drugim sparingu zmierzył się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec. Mecz podzielony został na tercje po 20 minut i miał charakter czysto szkoleniowy. Większość wiodących zawodników Nielby miała wolne, ale mimo wszystko gra z zespołem z Superligi była dobrą lekcja przed trudnymi ligowymi pojedynkami. Ostatecznie szczypiorniści Zbigniewa Markuszewskiego pokonali MKS Poznań 29:28.

Warto podkreślić, że w sparingu z Nielbą pod nieobecność Marka Kaczmarka i Wojciecha Ledera na prawym skrzydle szansę na grę otrzymał młody Patryk Maćkowiak. 17-latek w pełni ją wykorzystał rzucając w sumie pięć ładnych bramek. Natomiast w meczu z SMS ZPRP Gdańsk nie zagra 23-letni Mateusz Lubiewski, gdyż podjął decyzję o przenosinach do innego poznańskiego klubu – Grunwaldu Poznań.