Mistrz Polski za mocny dla Enea AZS Poznań (ZDJĘCIA)

Poznanianki miały początkowo problem z wypracowaniem klarownej sytuacji rzutowych pod koszem, więc większość rzutów oddawały z obwodu. Trener Enea AZS Grzegorz Zieliński mocno rotował składem, pozwalając grać młodym zmienniczkom. Desygnował do gry Alicję Rogozińską i Weronikę Piechowiak, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Rogozińska dobrze kierowała grą, z kolei Piechowiak grała agresywnie w ataku i obronie. Do przerwy poznanianki przegrywały, po bardzo efektownej grze zaledwie10 punktami 35:45.

Trener VBW Arki Gundaras Vetra mocno wstrząsnął swoim zespołem w przerwie i na drugą połowę gdynianki wyszły bardziej skoncentrowane. 3 kwartę wygrały aż 28:19 nie dając szans poznaniankom. Praktycznie całą drugą połowę gdynianki kontrolowały grę, sukcesywnie zwiększając przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gdynianek 93:69.