Michał Marciniak i Alicja Chrzanowska mistrzami JBL Triathlon Poznań 2023

Za nami niedzielne zmagania na JBL Triathlon Poznań 2023. Zawodnicy ścigali się na dystansie 1/8 nazywanej potocznie „sprintem”. Dystans ten jednak ma aż 28,25 km! Przypadł on do gustu Michałowi Marciniakowi i Alicji Chrzanowskiej, którzy zwyciężyli całe zawody! Patronem medialnym wydarzenia jest „Nasz Głos Poznański”.

Alicja Chrzanowska

Wszyscy zawodnicy mogli się cieszyć z warunków do startu – woda w jeziorze maltańskim miała 23°C, co pozwoliło im rozpocząć zawody w komfortowych warunkach. W trakcie trwania zawodów nie padało, a wiatr był lekki. Wszystkie te idealne do startu warunki poniosły Michała Marciniaka, który zwyciężył całe zawody z czasem 1:02:50. Warto podkreślić, że na pozycję lidera wysunął się on dopiero w trakcie ostatniego etapu biegowego, który zaczynał z ponad minutową stratą do wówczas pierwszego Sylwestra Swata. Wśród Pań najlepsza była Alicja Chrzanowska, która pokonała poznańską trasę z czasem 1:11:56. Po pierwszym etapie pływackim przegrywała ona o zaledwie 7 sekund z Martą Dzieciątkowską, jednak potem w trakcie etapu kolarskiego objęła 1 miejsce, którego nie oddała już do końca trasy.

Po zawodach dorosłych organizatorzy zadbali również o dzieci, które mogły spróbować swoich sił w specjalnych zawodach triathlonowych dla najmłodszych! Zawody Pho3nix Kids organizowane razem z fundacją Pho3nix stawiają sobie za cel promowanie zdrowego trybu życiu wśród najmłodszych.