Michał Łubniewski na podium MŚJ i U23 w kajakarstwie

Cztery medale wywalczyli polscy kajakarze na zakończenie rozgrywanych w Mińsku Mistrzostwach Świata w kajakarstwie juniorów i U23. Jeden z nich – srebrny padł łupem Michała Łubniewskiego z KS Stomil Poznań.

Michał Łubniewski KS Stomil Poznań, zdj. Bernard Guziałek
Michałowi startującemu wraz z Aleksandrem Kitewskim, Marcelem Hołdakiem i Arsenem Śliwińskim w konkurencji C4 U23 na dystansie 500 m do złota wywalczonego przez reprezentantów Rosji zabrakła niecała sekunda. Brąz zdobyła reprezentacja Ukrainy.
Dodatkowo Michał zajął bardzo dobre piąte miejsce w finale C1 200 m U23. Do brązowego medalu wywalczonego przez reprezentanta Kazachstanu zabrakło zaledwie 0,18 sekundy. Złoto wywalczył reprezentant Portugalii, a srebro Litwin. Warto dodać, że różnica między pierwszym i ostatnim zawodnikiem w całym wyścigu finałowy wyniosła zaledwie 0,8 sekundy.