Michał Dembek zagra w półfinale debla Poznań Open 2019

Jedyny polski tenisista, który pozostał w turnieju deblowym challengera tenisowego ATP Poznań Open 2019 awansował do półfinału. Michał Dembek w parze z Rumunem Florianem Mergeą wygrali w trzech setach z parą Simone Bolelli i Gianluca Mager 7:6, 4:6, 10-8. Patronem medialnym turnieju jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Polsko-rumuńska para zagrała drugi dzień z rzędu mecz zakończony super-tiebreakiem. Wczoraj pokonali najwyżej rozstawionych zawodników w turnieju, a dziś wygrali z włoskimi tenisistami. Jednym z nich był Bolelli, który w 2015 roku wygrał wielkoszlemowy Australian Open w parze z Fabio Fogninim. Tym razem grał w parze z Gianlucą Magerem, ćwierćfinalistą poznańskiego challengera w singlu.

Pierwsza partia początkowo była świetna dla Dembka i Mergei, prowadzili 5:1, dwukrotnie przełamując swoich rywali. Włoska para jednak nie zamierzała się poddać, zaczęła grać na światowym poziomie i doprowadziła do remisu 5:5. Set zakończył się tie-breakiem, którego polsko-rumuńska para wyszarpała z rąk rywali. Dembek przyznał po meczu: – Pierwszy set mieliśmy prawie wygrany, jednak popełniłem proste błędy i rywale nas doszli. Na szczęście, wszystko skończyło się dla nas dobrze – komentował później Dembek.

Kolejny set był bardzo wyrównany, żadna z par nie potrafiła uciec na dwa gemy. Jednak przy wyniku 5:4 dla Włochów, serwis Dembka został przełamany i partia zakończyła się wynikiem 6:4 dla Włochów, którzy doprowadzili do supertie-breaka. Pary grały punkt za punkt, jednak partie i cały mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła para polsko-rumuńska dwiema piłkami. – Mecz był bardzo trudny, włoska para była świetna, jednak mój partner moim zdaniem rozstrzygnął to spotkanie piłką na 9:8, kiedy zdobył niesamowity punkt – przyznał Polak.

W następnej rundzie Dembek wraz ze swoich deblowym partnerem zagrają już w piątek z parą włosko-hiszpańską Andrea Vavassori/ oraz David Vega Hernandez. Micheł Dembek wraz z partnerem za awans do półfinału otrzyma 1380 euro i 33 punkty do rankingu ATP.

POLECAMY MATERIAŁY:

Hubert Hurkacz: przyjechałem wygrać Poznań Open dla polskich kibiców

Hurkacz w ćwierćfinale Poznań Open 2019

Zobacz fotogalerię z pojedynku Huberta Hurkacza

POZNAŃ OPEN: Michał Dembek w ćwierćfinale debla

Poznań Open to jednak nie tylko turniej główny, ale również mnóstwo innych wydarzeń, które dedykowane są różnym grupom. W środę (5 czerwca) w kinoteatrze Apollo odbył się koncert Julii Pietruchy. Od czwartku (6 czerwca) przez dwa dni potrwa turniej tenisowy dla dzieci Intex Cup. Rywalizacja podzielona jest na cztery kategorie – niebieską (do lat 7), czerwoną (do lat 8), pomarańczową (do lat 9) i zieloną (do lat 10). W piątek (7 czerwca) przewidziane są dwie imprezy. Jedną z nich jest Kids Day, w ramach którego dzieci będą mogły nieodpłatnie wziąć udział m.in. w treningach tenisowych. Z kolei dla dorosłych wieczorem zostanie zorganizowany oficjalny bankiet ATP. Ostatnią taką imprezą będzie organizowany w sobotę (9 czerwca) charytatywny turniej golfowy, który odbędzie się na polu golfowym Kalinowe Pola koło Świebodzina.