Michał Dembek odpadł z Poznań Open 2018

Michałowi Dembkowi nie udało się sprawić niespodzianki. Tenisista z Włocławka przegrał z Włochem Matteo Donatim 6:7 (4), 3:6 i pożegnał się z turniejem singlowym challengera ATP Poznań Open w pierwszej rundzie. Patronem medialnym turnieju jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Na Polaka czekało niełatwe zadanie. Jego rywal znajduje się bowiem o ponad 300 pozycji wyżej w rankingu ATP, a w niedzielę zagrał w finale imprezy podobnej rangi we włoskiej Vicenzy. Z drugiej strony, Dembek mógł się pochwalić większą znajomością poznańskich kortów, bowiem jest to dla niego już czwarty start w Parku Tenisowym Olimpia. Ponadto w ubiegłorocznej edycji awansował do drugiej rundy.

Dembek wykorzystał tę przewagę na początku pierwszego seta, kiedy to wygrał trzy gemy z rzędu, dwukrotnie odbierając serwis tenisiście z włoskiej Alessandrii. W miarę upływu czasu Donati czuł się jednak coraz pewniej na korcie centralnym, co udowodnił, błyskawicznie wyrównując stan partii. Ostatecznie o jej losach zadecydował tie-break, wygrany przez Donatiego 7-4.

Drugi set rozpoczął się od przełamania serwisu Dembka przez włoskiego tenisistę. Zawodnik z Włocławka od razu jednak odwdzięczył się tym samym. W piątym gemie Donatiemu po raz kolejny udało się wygrać przy podaniu Polaka. Tym razem jednak Dembek nie zdołał już nadrobić tej straty. Choć tenisista z Włocławka walczył dzielnie, to jednak jego przeciwnik z Włoch do końca nie okazał słabości, wygrywając całego seta 6:3.

– Początek meczu miałem świetny, ale wiedziałem, że ciężko będzie tak grać cały mecz. Myślę, że niepotrzebnie wdawałem się w zbyt długie wymiany, a to nie jest dla mnie komfortowa gra. Grałem zbyt defensywnie i przez to „siadłem” fizycznie. Później miałem kryzys przez kilka gemów, a przeciwnik to wykorzystał i wygrał – opowiadał Dembek.

Donati będzie się teraz przygotowywać do meczu drugiej rundy, w której zmierzy się z innym z Polaków – Hubertem Hurkaczem. Z kolei Dembek skupi się na rywalizacji w turnieju deblowym. Wraz ze swoim partnerem Janem Zielińskim rozegra w czwartek spotkanie ćwierćfinałowe.