Mediolan szczęśliwy dla kajakarzy

Mediolan był w miniony weekend gospodarzem mistrzostw świata w kajakarstwie. Polscy reprezentanci wywalczyli w sumie cztery medale – dwa srebrne oraz dwa brązowe. Największe powody do radości mają poznaniacy. Vincent Słomiński został wicemistrzem świata, a Marcin Grzybowski uplasował się na najniższym stopniu podium.

jakajarze

W nieolimpijskiej konkurencji C-2 500 m kanadyjkarze – Vincent Słomiński (Stomil Poznań) i Wiktor Głazunow wywalczyli srebrny medal. Polacy na półmetku zajmowali czwartą pozycję jednak po wspaniałej końcówce przesunęli się tuż za osadę rosyjską Pavel Petrov/ Mikhail Pavlov i mogli cieszyć się z miejsca na podium. Brąz wywalczyła osada ukraińska.

Po brązowy medal popłynęła dwójka kanadyjkarzy na 1000 m – Piotr Kuleta i Marcin Grzybowski (Posnania Poznań). Najstarszy w polskiej ekipie, 36-letni Grzybowski i młodszy o dziesięć lat Kuleta przez większą część dystansu walczyli o złoto, a na ostatnich metrach obronili się przed Ukraińcami. Mistrzami świata zostali Brazylijczycy Erlon De Souza Silva i Queiroz Dos Santos. Srebro Henrik Vasbanyai, Robert Mike (Węgry).

Pechowe dla sportowca – czwarte miejsce w konkurencji K1 500m zajęła Ewelina Wojnarowska. Reprezentantce Warty Poznań do brązu zabrakło zaledwie 0,1 sekundy. Polka startowała również w wyścigu czwórki K4 500 m (osada Karolina Naja, Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska-Kierkla) gdzie również uplasowała się tuż za podium. Polkom do miejsca na podium zabrakło zaledwie 0,3 sekundy.

Z kolei Tomasz Kaczor zajął 6 miejsce w finale A w konkurencji C1 1000 m.