Medale tenisowych mistrzostw Polski do lat 14 rozdane (ZDJĘCIA)

Tenisowe mistrzostwa Polski młodzików w Pobiedziskach przeszły do historii. W sobotę na kortach w Pobiedziskach złote medale wywalczyli: w grze pojedynczej Nadia Affelt i Jan Sadzik. W grze podwójnej mistrzami Polski zostali Antoni Kasperski i Hubert Plenkiewicz.

Mają po 13, 14 lat trenują po pięć razy w tygodniu i więcej. W sobotę, 11 czerwca, na korcie w Pobiedziskach mierzyli się z własnymi marzeniami. Na drodze do sukcesu stanęła upalna pogoda, rywal – rówieśnik i ten najtrudniejszy, niewidzialny przeciwnik – stres. Jak sobie radzili? Rozmaicie. Były srebrne łzy przegranych i złote uśmiechy zwycięzców.

Zagrały nerwy

Jako pierwsi na korcie pojawili się Jan Sadzik z Klubu Tenisowego Błonia Kraków oraz Aleksander Błuś z Olimpii Poznań. Krakowianin przeważał spokojem i widoczną chęcią zwycięstwa. Przy stanie 4:1 dla Sadzika, Aleksander Błuś poprosił o trenera. Po przerwie zdobył punkt. Jednak przełomu w meczu to nie przyniosło. Nastolatek spod Wawelu wygrał pierwszego seta, następnie drugiego i został mistrzem Polski.

– To na pewno nie był najlepszy mecz z tych, jakie rozegrałem w Pobiedziskach. Finał nie zawsze jest najlepszym widowiskiem. Było dużo nerwów. Nerwy dały się we znaki szczególnie w drugim secie. Najgorsza była świadomość tego, że za chwilę mogę wygrać. To moje pierwsze zwycięstwo w tak poważnej imprezie. Cieszę się, że wygrałem. Pobiedziska będę wspominał bardzo dobrze – mówi Jan Sadzik Klub Tenisowy Błonia Kraków.