Podział punktów w meczu przyjaźni

W 7. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zremisował z  Cracovią 1:1. To był ostatni mecz „Kolejorza” pod batutą Krzysztofa Chrobaka. Bramkę dla gości zdobył Marcin Budziński, z kolei dla gospodarzy gola strzelił Kasper Hamalainen.

Ruch - Lech 4

Lech bardzo dobrze rozpoczął spotkanie – ofensywnie, zdecydowanie i z wiarą w zwycięstwo. Jednak to Cracovia rozpoczęła strzelanie, gdy w 22. minucie Marcin Budziński ograł Luisa Henriqueza i mocno uderzył przy dalszym słupku. „Kolejorz” w kolejnych minutach przeważał, ale z tej dominacji nic nie wynikało. Lechici zasypywali pole karne dziesiątkami dośrodkowań, jednak każda z piłek padała łupem obrońców rywala. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Tuż po wznowieniu gry świetne podanie od Vojo Ubiparipa otrzymał Kasper Hamalainen. Fin minął Pilarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Kolejne minuty toczyły się pod znakiem zaciętej gry i żadna ze stron nie wypracowała sobie klarownych szans. Tym samym Lech zremisował trzeci mecz z rzędu i po siedmiu kolejkach ma na koncie zaledwie dziesięć punktów.

Lech Poznań – Cracovia 1:1 (0:1)

Bramki: Kasper Hamalainen (46.) – Marcin Budziński (22.)

Lech: Kotorowski – Kędziora, Kamiński, Wilusz, Henriquez (40. Douglas) – Linetty, Jevtić – Lovrencsics, Hamalainen (81. Formella), Pawłowski (67. Kownacki) – Ubiparip.

Cracovia: Pilarz – Rymaniak, Żytko, Marciniak – Deleu, Covilo (67. Jaroszyński), Dialiba (86. Zjawiński), Dąbrowski, Cetnarski – Budziński – Nowak (81. Zejdler).

Żółte kartki: Kędziora, Linetty (Lech) – Cetnarski (Cracovia)

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 14.884