Zapis relacji minuta po minucie z meczu Lech – Jagiellonia 2:0 (0:0)

Lech Poznań wygrał w piątkowy wieczór spotkanie 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok 2:0 (0:0), a na listę strzelców wpisali się Barry Douglas i Tomasz Kędziora. Spotkanie zobaczyło ponad 18 tys. kibiców.

Lech _ Ruch _ Fot. Skorupiński 80 - Kopia

Lech Poznań –  Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)
Bramki: Barry Douglas (86. minuta), Tomasz Kędziora (89. minuta).
Żółte kartki: Szymon Pawłowski, Paulus Arajuuri – Filip Modelski, Michał Pazdan.
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 18.523.

Koniec spotkania 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0).

90. minuta – Sędzia główny Tomasz Musiał doliczył 2. minuty do regulaminowego czasu gry.

89. minuta – Tomasz Kędziora zdobywa bramkę dla Lecha Poznań z rzutu karnego.

87. minuta – Na meczu jest 18.523 widzów.

86. minuta – Barry Douglas zdobywa bramkę dla Lecha Poznań.

83. minuta – Maciej Gostomski wygrywa pojedynek sam na sam z Pazdanem.

80. minuta – Gajos zatrzymany faulem przez Łukasza Trałkę, który został ukarany żółtą kartką.

77. minuta – Jagiellonia po błędzie obrony gości była bliska zdobycia bramki.

74. minuta – Strzał głową Paulusa Arajuuriego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Barry Douglasa minimalnie mija bramkę Jagiellonii.

73. minuta – Posiadanie piłki: Lech Poznań – 63. proc., Jagiellonia Białystok  – 37. proc.

71. minuta – Zmiana w zespole Lecha. Boisko opuszcza Zaur Sadajew, a wchodzi Dawid Kownacki.

70. minuta – Maciej Gajos zatrzymany faulem w środkowej strefie boiska i rzut wolny dla Jagiellonii Białystok.

68. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

65. minuta – Zmiana w zespole Lecha. Boisko opuszcza Kasper Hamalainen, a wchodzi Muhamed Keita.

63. minuta – Maciej Gostomski ratuje Lecha po strzale głową Macieja Gajosa.

60. minuta – Strzał Łukasza Trałki mija bramkę Jagiellonii Białystok.

56. minuta – Strzał Karola Mackiewicza z narożnika pola karnego mija bramkę Lecha.

54. minuta – Strzał Zaura Sadajewa z rzutu wolnego zatrzymuje się na murze obrońców Jagiellonii.

52. minuta – Michał Pazdan ukarany żółtą kartką za zatrzymanie faulem Szymona Pawłowskiego przed polem karnym.

49. minuta – Karol Mackiewicz skutecznie powstrzymywany przez Paulusa Arajuuriego na boku pola karnego Lecha.

48. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

46. minuta – Rozpoczęła się druga połowa spotkania Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 0:0.

godz. 21:23 – Koniec pierwszej połowy.

45. minuta + 5 – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

45. minuta + 4 – Łukasz Tymiński spokojnie wybija dośrodkowanie rywali z pola karnego.

45. minuta + 2 – Żółta kartka dla Filipa Modelskiego.

45. minuta – Sędzia główny doliczył 7. minut do regulaminowego czasu.

44. minuta – Nika Dzalamidze zatrzymany przed polem karnym Lecha.

40. minuta – Krzysztof Baran broni kolejny strzał Karola Linettego zza linii pola karnego.

38. minuta – Strzał Karola Linettego spokojnie broni Krzysztof Baran.

35. minuta – Lech Poznań oddał tylko trzy strzały, a jeden z nich był celny. Jagiellonia jeszcze nie zagroziła bramce Kolejorza.

34. minuta – Jagiellonia od kilku minut koncentruje się na obronie.

33. minuta – Kasper Hamalainen zatrzymany przed polem karnym Jagiellonii.

31. minuta  – Strzał Szymona Pawłowskiego zza linii pola karnego zdecydowanie mija bramkę Jagiellonii.

29. minuta – Krzysztof Baran wygrywa pojedynek sam na sam z Zaurem Sadajewem.

28. minuta – Dośrodkowanie Dariusza Formelli z rzutu rożnego spokojnie wybija obrońca Jagiellonii.

26. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

24. minuta – Sebastian Madera zatrzymuje przed polem karnym akcję Lecha.

23. minuta – Żółta kartka dla Paulusa Arajuuriego.

22. minuta – Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za zatrzymanie akcji gości faulem.

21. minuta – Zmiana w zespole Lecha. Boisko opuszcza Gergo Lovrencsics, a wchodzi Dariusz Formella.

17. minuta  – Mackiewicz i Lovrencsics są opatrywani przez lekarzy zespołów. Lechita będzie znoszony z murawy na noszach.

16. minuta – Karol Mackiewicz próbował wybić głową dośrodkowanie i zderzył się z Gergo Lovrencsicsem. Na murawie służby medyczne.

15. minuta – Łukasz Tymiński  spokojnie zatrzymuje w polu karnym Zaura Sadajewa.

13. minuta – Zaur Sadajew zatrzymał faulem Rafała Grzyb.

11. minuta – Barry Doyglas faulował Filipa Modelskiego i rzut wolny dla Jagiellonii.

10. minuta – Rafał Grzyb skutecznie zatrzymuje Karola Linettego.

7. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

5. minuta – Zaur Sadajew zabiera piłkę Igorsowi Tarasovsi.

2. minuta – Trwa sprzątanie serpentyn.

1. minuta – Kibice z popularnego Kotła zarzucili pole karne serpentynami.

Spędziliśmy z lechitami ostatnie godziny przed meczem z Jagą (ZDJĘCIA)

godz. 20:20 – Skład Lecha Poznań: Maciej Gostomski – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas – Łukasz Trałka, Karol Linetty, Gergo Lovrencsics, Szymon Pawłowski, Kasper Hamalainen – Zaur Sadajew.

Ławka rezerwowych: Jasmin Burić – Tamas Kadar, Luis Henriquez, Arnaud Djoum, Muhamed Keita, Dariusz Formella, Dawid Kownacki.

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran – Filip Modelski, Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Łukasz Tymiński – Rafał Grzyb, Michał Pazdan – Karol Mackiewicz, Maciej Gajos, Nika Dzalamidze – Patryk Tuszyński.

Ławka rezerwowych: Bartłomiej Drągowski, Jonatan Straus, Taras Romanchuk, Michał Pawlik, Rafał Augustynia, Mateusz Piątkowski, Paweł Sawicki.