Mariano Navone triumfatorem Enea Poznań Open 2023

Już od pierwszych piłek zarysowała się taktyka obu zawodników na to starcie. Argentyńczyk starał się wydłużać wymiany i opierał swoją grę na precyzyjnym odgrywaniu uderzeń. Chilijczyk natomiast postawił na bardziej ofensywny tenis i próbował jak najszybciej kończyć wymiany. Pierwsze cztery gemy pojedynku padły łupem returnujących. Premierowo w tym meczu podanie utrzymał młodszy z tenisistów, a Barrios Vera cały czas miał problemy w gemach serwisowych. To poskutkowało tym, że Navone wyszedł na prowadzenie 5:2. Wydawało się, że zamknięcie seta jest blisko, zwłaszcza że Argentyńczyk grał solidnie, a w grze Chilijczyka mnożyły się błędy.

Ubiegłoroczny finalista tej imprezy nie poddawał się jednak, w końcu utrzymał dwukrotnie serwis, wygrywając trzeciego gema z rzędu i wyrównując na po 5. Pogoń 25-latka z Chillan nie miała jednak pozytywnego dla niego zakończenia w postaci wygrania seta. Navone opanował nerwy, pewnie utrzymał podanie, a w dwunastym gemie przełamał przeciwnika czwarty raz w partii otwarcia, która trwała 63 minuty.