Mała lodówka do zabudowy – jaką wybrać?


Mała lodówka do zabudowy to urządzenie, które ma wiele zastosowań. Najczęściej widuje się je w małych mieszkaniach – kawalerkach, ale nie tylko. Niewielka chłodziarka może przydać się także w wielu innych miejscach. Jaką wybrać, aby była wydajna i pojemna jak na swoje wymiary?

Czym charakteryzuje się mała lodówka do zabudowy?

Niewielkie modele lodówek do zabudowy, sprawdzają się wszędzie tam, gdzie standardowe chłodziarki byłyby za duże. Cieszą się dużą popularnością w kawalerkach, w których mieszkają single, najczęściej stołujący się poza domem. Chętnie sięgają po nie seniorzy, którzy mieszkając samotnie, mają niewiele produktów spożywczych. Kolejna grupa osób, która korzysta z małych lodówek, to studenci. Są one często spotykane w akademikach. Osoby, które chcą stworzyć piwniczkę z winami w piwnicy lub kuchni, również korzystają z małych lodówek.

Mała lodówka do zabudowy charakteryzuje się wymiarami sięgającymi zwykle od 80 do 90 cm wysokości oraz głębokością od 50 do 60 cm. Jest to dokładnie tyle, ile najczęściej zajmuje jedna szafka kuchenna. Jeśli chodzi o jej pojemność, oferuje ona użytkownikowi około 3 razy mniej miejsca niż standardowa chłodziarka.

W co może być wyposażona mała lodówka do zabudowy?

Małe lodówki do zabudowy nie są aż tak rozbudowane, jeśli chodzi o funkcje dodatkowe, jak standardowe modele. Mogą być wyposażone w zamrażalnik, jednak będzie on bardzo mały. Część nowoczesnych wersji małych lodówek dysponuje takimi rozwiązaniami jak No Frost, które dotyczy najczęściej partii chłodziarki, ale już nie zamrażarki. Mała lodówka side by side lub lodówka z kostkarką do zabudowy to natomiast opcje, których nie znajdziemy w najmniejszych modelach na rynku.
Jaką małą lodówkę do zabudowy wybrać?

Wybierając małą lodówkę do zabudowy, warto dokładnie zmierzyć miejsce, w którym ma być umieszczona. Po drugie, należy zdecydować, jaką pojemność wybrać. Czy będzie to bardzo mała wersja z 40 l, czy ponad 100 l pojemności. Niezwykle ważna jest także klasa energetyczna. Jeżeli chcemy zakupić oszczędny model, lepiej wybrać klasę A+++. Małe lodówki pobierają znacznie mniej energii niż zwykłe, wybierając model z oświetleniem LED, możemy jeszcze bardziej ograniczyć pobór energii. Ponadto, diody LED perfekcyjnie oświetlają wnętrze oraz mają długą żywotność.

Warto również zwrócić uwagę na to, co mieści się we wnętrzu lodówki. Czy półki zostały wykonane z solidnego i bezpiecznego szkła, które jest łatwe w utrzymaniu czystości oraz czy zamontowano komorę na warzywa i owoce w dolnej części. Dzięki niej produkty na dłużej zachowają swoją świeżość. W niektórych modelach szuflady mają falowane dno, przez co nie stykają się bezpośrednio z płaską powierzchnią i zachowują swój kształt znacznie dłużej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając małą lodówkę do zabudowy?

Niektóre modele małych lodówek do zabudowy oferują użytkownikowi takie opcje jak na przykład funkcja SuperCool, która obniża temperaturę do 2°C i utrzymuje ją przez 12 h. Dzięki niej możemy szybko schłodzić produkty, które dopiero umieściliśmy we wnętrzu lodówki. Niezwykle ciekawy jest także alarm drzwi, który informuje o tym, że są one otwarte dłużej niż 60 sekund. Kupując małą lodówkę do zabudowy, należy także zwrócić uwagę na to, czy została wyposażona w możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Jest to duże ułatwienie w trakcie aranżacji kompaktowego wnętrza, gdzie takie szczegóły są bardzo istotne. Lodówka do zabudowy musi być idealnie osadzona, pomocne w tym będzie system ułatwiający regulowanie wysokości i głębokości. Biorąc pod uwagę wszystkie cechy małych lodówek do zabudowy, można wybrać tę, która najlepiej sprawdzi się w danej przestrzeni.

Dodaj komentarz