Magda Linette wygrała turniej ITF w Goyang!

Magda Linette, tenisistka Grunwaldu Poznań, wygrała turniej ITF w Goyang! Polka w finale pokonała 6:3, 3:6 i 6:3 Czeszkę Renatę Voracovą. To jej siódmy tytuł w singlu,  a drugi wywalczony na twardej nawierzchni.

Linette szła przez całe rozgrywki jak burza. W czterech meczach na drodze do finału straciła tylko jednego seta. Jej rywalka, Voracova, radziła sobie w Goyang równie dobrze – też przegrała jedną partię, a w półfinale rozprawiła się z przeciwniczką dużo szybciej niż Polka.

W finale inicjatywa leżała po stronie Polki. Rozstawiona z „jedynką” poznanianka stwarzała sobie więcej okazji, także przy serwisie Voracovej, o czym świadczy aż trzynaście break pointów. Pierwszego i trzeciego seta Linette wygrywała do 3. Moment przestoju zdarzył jej się tylko w drugiej partii, kiedy przegrała aż cztery gemy z rzędu.

22-latka zdobyła w Goyang swój siódmy tytuł singlowy ITF w karierze. Pierwszych pięć Linette wywalczyła na mączce, ale już po raz drugi z rzędu okazała się najlepsza na twardej nawierzchni.