Maciej Makuszewski, pomocnik Lecha Poznań, zadebiutował w reprezentacji Polski

Maciej Makuszewski, pomocnik Lecha Poznań, zadebiutował w reprezentacji Polski. Biało-czerwoni przegrali w piątek z Danią 0:4.

Skrzydłowy Kolejorza pojawił się na boisku w 67. minucie spotkania, gdy zespół trenera Adama Nawałki przegrywał już trzema bramkami. „Maki” zmienił na boisku byłego lechitę, Karola Linettego. Początkowo występował na lewej stronie boiska, ostatnie dziesięć minut zagrał na pozycji prawoskrzydłowego.

Szansę na kolejny występ będzie miał w najbliższy poniedziałek, gdy Polacy zagrają w Warszawie z Kazachstanem. Zespół trenera Nawałki po siedmiu kolejkach mają trzy punkty przewagi nad Czarnogórą i Danią. Poza spotkaniem z Kazachami, biało-czerwonych czekają starcia z Armenią i Czarnogórą.

Makuszewski w obecnym sezonie zagrał w trzynastu meczach Kolejorza, w których zdobył 2 bramki i zaliczył pięć asyst przy trafieniach kolegów.