Lusowo ponownie gościło triathlonistów (ZDJĘCIA)

Drugie miejsce wywalczył Paweł Miziarski z Redy – 2:01:58, a trzeci był Konrad Imianowski z Sierakowa – 2:05:08.
Rywalizacja kobiet przyniosła zwycięstwo zagranicznej zawodniczki – jako pierwsza linię mety minęła pochodząca z Niemiec Saskia Käs. Jej wynik to 2:18:30. Niemiecka triathlonistka oceniła zawody pozytywnie, podkreślając, że konkurencja rowerowa nie była łatwa, także dlatego, że na trasie wypadły jej żele energetyczne. Nie było to jednak przeszkodą, by zwyciężyć z dużą przewagą, bowiem zawodniczka, która zajęła drugie – Anna Nowak (Siekierki Wielkie) – finiszowała ponad 18 minut po Niemce (czas Anny Nowak to 2:36:45). Jako trzecia linię mety minęła poznanianka Ewa Susmarska – 2:36:51.
Dystans 1/4 ukończyło 189 zawodników, a także 5 sztafet. Najlepszą drużyną został zespół Zgrupka Team, który dotarł do mety z czasem 2:14:27.
Warto wspomnieć o dodatkowej inicjatywie – triathlonie dla osób niepełnosprawnych, w którym startowali podopieczni Stowarzyszenia TARSON z Tarnowa Podgórnego. Dziewięciu wspaniałych sportowców pokazało, że chcieć to móc, a ograniczenia są tylko w głowie!