Łukaszewski i Majorczyk wygrali Bieg Sylwestrowy nad Maltą

Ponad 1150 osób wystartowało w XXXI Międzynarodowym Biegu Sylwestrowym im. Ryszarda Burgiela nad Maltą. Na dystansie krótkim triumfował Patryk Łukaszewski z Gniezna, a dystans 10,8 km jako pierwszy pokonał Bartosz Majorczyk z Karczewa.

31 Bieg Sylwestrowy 09

W niedzielę już po raz 31. odbył się Bieg Sylwestrowy im. Ryszarda Burgiela, wieloletniego prezesa Wielkopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Impreza zgromadziła ponad 1150 biegaczy, którzy rywalizowali na dystansie 5,4 km i 10,8 km. Na dystansie 5,4 km miejsca na podium zajęli: Patryk Łukaszewski (Gniezno), Radosław Pluciński (Swarzędz) i Mateusz Rodewald (Wronki). Natomiast wśród kobiet triumfowała Agnieszka Stachowiak (Świebodzin). Dystans 10,8 km jako pierwszy z czasem 36 minut i 39 sekund pokonał Bartosz Majorczyk z Karczewa. Drugi był Dariusz Szrama (Oborniki), a trzeci Adrian Graczyk (Czarnków). Najlepsza wśród kobiet okazała się Krystyna Grześ (OŚ AZS Poznań).