Lokalizacja z potencjałem. Na jakie grunty stawiają deweloperzy?


Brak wolnej ziemi pod budowę deweloperzy rozwiązują także w inny sposób, np. przez nabycie kamienicy. Odrestaurowanie przestrzeni z duszą to również dobre lokowanie kapitału. Chętnych na zamieszkanie w odnowionych kamienicach nie brakuje, dlatego marka Nieruchomości Hryniewicz.pl zainwestowała w projekt przy ulicy Sikorskiego 8 na poznańskiej Wildzie, gdzie przygotowano 19 mieszkań i  dwa lokale usługowo-handlowe.

Przedmieścia przyszłością deweloperów

Ostatnie lata pokazują, że klientów można podzielić na dwie grupy. Jednym zależy na lokalizacji w pobliżu centrum lub terenach doskonale skomunikowanych z pozostałymi częściami miasta, innym na spokojnych i cichych przedmieściach. Trend przeprowadzki z centrum dobrze rozpoznał deweloper Linea, który posiada inwestycje w pobliskiej Poznaniu Dąbrówce i w Dopiewcu. Osiedla „Osada Leśna” i „Leśna Polana” i ich lokalizacja, zyskują nie tylko dzięki ciekawej architekturze, czy przystępnej cenie mieszkań szeregowych. Ważne są działania podejmowane przez dewelopera Linea, dzięki którym mieszkańcy mają do dyspozycji samowystarczalne osiedla, z pełnym zapleczem handlowo-usługowym i infrastrukturą. Poza Dąbrówką Poznaniacy uciekają do modnego Zalasewa. – Zalasewo Park, to efekt naszej przemyślanej strategii rozwoju. To świetna lokalizacja, której głównymi atutami są podmiejska cisza, okoliczna infrastruktura i dobra komunikacja z Poznaniem – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel firmy KM Building.

Kierunkiem ucieczki z miasta na przedmieścia często są też Komorniki. – Po szczegółowej analizie rynku, zauważyliśmy, że wielu chce zamieszkać w południowej części przedmieść Poznania. Dlatego osiedle Rodzinne Komorniki to efekt przemyślanych działań – mówi Agnieszka Jałoszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz