Listopadowe nowości „Prószyński i S-ka”


22 listopada   nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się najnowsza książka Gayle Forman „Zostaw mnie”. Główna bohaterka to wiecznie zabiegana pracująca matka. Wszystko, co wiąże się z domem, z mężem i z dziećmi, spoczywa na jej barkach – nawet w czasie rekonwalescencji po zawale zwolniona jest jedynie od obowiązków zawodowych. W Maribeth Klein odnajdzie się każda kobieta, której zdarzyło się kiedykolwiek pomyśleć, że zamiast wracać do domu i robić obiad, wolałaby uciec na koniec świata.

zostaw.mnie

Cząstkę siebie odnajdzie w niej każdy, kto kiedykolwiek zapragnął wsiąść do pociągu i pojechać gdzieś, gdzie nikt nie oczekiwałby od niego nieustannego usługiwania.

W okresie rekonwalescencji Maribeth nabiera przekonania, że nie jest w stanie sprostać wymaganiom wszystkich wokół, decyduje się więc na krok zupełnie nie do pomyślenia. Pakuje się i wyjeżdża. Jak to jednak często w takich przypadkach bywa, po przybyciu w nowe miejsce zaczyna patrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Z dystansu może inaczej ocenić oczekiwania swoich bliskich, a także swoje życie zawodowe. Dzięki wsparciu nowych przyjaciół udaje jej się odkryć w sobie tajemnice, które dotychczas skrywała nie tylko przed rodziną, ale nawet przed samą sobą.
„Zostaw mnie” to intrygująca książka o lękach, przed którymi wszyscy staramy się uciekać. Gayle Forman przedstawia nam fascynujących bohaterów – mężów, żony, przyjaciół i kochanków – którym zdarza się popełnić błąd i się potknąć, ale którzy stają się dzięki temu lepszymi ludźmi i uczą się przebaczać. Tym samym dowodzi, że jest wnikliwą obserwatorką ludzkiej natury. Jej książka to wciągająca analiza współczesnego macierzyństwa wraz ze wszystkimi jego niejednoznacznościami, a także próba odpowiedzi na pytanie: co się dzieje, gdy dojrzała kobieta porzuca dom?

 

Także 22 listopada w księgarniach pojawią się „Skrawki” Krystyny Sienkiewicz.

skrawki
Kiedy życie płata figla i zabiera ostrość widzenia, pozostaje sklejać świat ze skrawków. Kiedy do tego z zaskoczenia kradnie na chwilę pamięć i słowa, trzeba te skrawki składać na nowo. Z rysunków, wyrazów, pamiątek, zdjęć.
Radzić sobie, żeby odrosnąć. I o tym jest ta książka. O odrastaniu, o zasypywaniu dołków przeciwności i czerpaniu radości z budowania, nawet wtedy, gdy walczy się z własnymi ograniczeniami.
Ale przede wszystkim jest to niekończąca się inspiracja, jak NIGDY się nie poddawać.

A jakie nowości czekają na najmłodszych?

Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci” Kathy Wollard

Jak.to.mozliwe

Odtąd żadne pytanie dziecka nie będzie za trudne. Książka niezbędna w każdej domowej biblioteczce!
Dlaczego niebo jest niebieskie? W jaki sposób mruczą koty? Dlaczego mamy czkawkę? – odpowiedzi na większość dziecięcych pytań zebrane w jednej znakomitej książce o charakterze edukacyjnym.
Adresowana do samodzielnego czytania przez młodych czytelników powyżej 10 lat i do rodziców dzieci zadających nie zawsze łatwe pytania. Informacje o świecie podane są w niej w formie pytań i ciekawych rozbudowanych odpowiedzi.
Większość tych pytań została zadana drogą mailową przez dzieci z całego świata – od Brooklynu do Bangalore – z Brazylii, Indonezji, Australii i Kanady, z Omanu i Wielkiej Brytanii. Napływały do gazety „Newsday”, do rubryki zatytułowanej jak ten potężny tom: „Jak to możliwe?”.
Krótka odpowiedź na każde pytanie poszerzona jest również o szersze wyjaśnienie. Większość tematów wzbogacona jest też komiksowymi ilustracjami oraz tabelką, w której znajdują się konkretne, często liczbowe informacje. Dodatkowo zamieszczono ciekawostki związane z tematem.
Już pierwsza książka z tej serii, opublikowana w 1993 roku, została wydana w 11 krajach i odniosła duży sukces. „Jak to możliwe?” to niezwykle popularna książka, której najnowsze wydanie trafia teraz do polskich dzieci i ich rodziców!

„Królewna z wieży”  Bartosz Minkiewicz, Przemysław Wechterowicz

krolewnazwiezy

Pewnego razu, dawno, dawno temu, żył sobie szanowany, miłościwy i forsiasty król. Rządził on swym królestwem sprawiedliwie, serce miał dobre, a forsy jak lodu. Miał córkę jedynaczkę, którą samotnie wychował po śmierci królowej – swojej żony, a jej matki. Królewna już od maleńkości była śliczna, jak nie wiem co, i wesoła jak 150.
Chichocik królewny rozweselał nawet największych ponuraków. Każdy, kto usłyszał chichoczącą królewną, zaczynał się śmiać i szybko dochodził do tubalnego rechotu.
Co z taką księżniczką zrobić? Zamknąć w wieży i czekać, aż pojawi się rycerz, który nie będzie przy niej tarzał się ze śmiechu. Kilku śmiałków odwiedza naszą bohaterkę…

Do lektury „Królewny z wieży” zachęcamy nie tylko młodych czytelników – na zakończenie opowieści zapraszamy was do wymyślania własnych historii, które zdarzyły się „dawno, dawno temu…”, a kibicami waszych zmagań będą bohaterowie znani z naszej opowieści.

Autorzy „Królewny z wieży” to duet dobrze znany nie tylko młodym czytelnikom.

 

Więcej nowości „Prószyński i S-ka” kliknij tutaj:

 

Dodaj komentarz