Karol Linetty zagrał w meczu Gruzja – Polska 0:4

Reprezentacja Polski z Karolem Linettym z Lecha Poznań w składzie wygrała z Gruzją 4:0 w wyjazdowym spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy. Polska dzięki temu zwycięstwu została liderem eliminacyjnej grupy.

Ruch - Lech 4

Podopieczni Adama Nawałki wyszli na prowadzenie dopiero w 51. minucie po strzale Kamila Glika, a później do bramki rywali trafiali Grzegorz Krychowiak, Sebastian Mila i Arkadiusz Milik. Karol Linetty z Lecha Poznań pojawił się na boisku w 86. minucie i zastąpił Sebastiana Milę. Został ukarany żółtą kartką.

Gruzja – Polska 0:4 (0:0)
Bramki: Kamil Glik (51. minuta), Grzegorz Krychowiak (71. minuta), Sebastian Mila (73. minuta), Arkadiusz Milik (90. Minut).
Żółte kartki: Dżaba Kankawa, Ucza Lobżanidze – Kamil Glik, Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty.
Sędziował: Paolo Tagliavento (Włochy)

Gruzja: Giorgi Loria – Ucza Lobżanidze, Saba Kwirkwelia, Akaki Chubutia, Gia Grigalawa – Sandro Kobachidze (88. Nika Dzalamidze), Murtaz Dauszwili, Guram Kaszia, Dżaba Kankawa, Dżano Ananidze (59. Tornike Okriaszwili) – Lewan Mczedlidze (68. Giorgi Czanturia).

Polska: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk – Kamil Grosicki (69. Maciej Rybus), Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński (66. Tomasz Jodłowiec), Sebastian Mila (86. Karol Linetty), Arkadiusz Milik – 9. Robert Lewandowski.