Liderki ze Swarzędza w finale MP U16!

W niedzielę Liderki grały z UKS Siódemką Sopot o drugie miejsce w turnieju półfinałowym i awans do finałów. Mecz lepiej rozpoczęły sopocianki, które po celnych trójkach prowadziły 16:7. Przerwa na żądanie trener Talarczyk uspokoiła grę swarzędzanek, które po 10 minutach przegrywały 18:17. Druga kwarta to koncertowa gra Liderek, które wygrały ją 24:5 i zdominowały przeciwniczki. Wychowanki trenerów Talarczyk i Andrzeja Śniadka fantastycznie broniły, grały szybko, pomysłowo i skutecznie. Po przerwie młode swarzędzanki nie zwalniały tempa i trzecią odsłonę wygrały 25:15. Ostatecznie Lider zwyciężył 76:47 i na hali nastąpił jeden wielki wybuch radości. Trudno byłoby przed sezonem szukać kogokolwiek, kto obstawiałby, że Lider Swarzędz awansuje do Finałów Mistrzostw Polski Kadetek i znajdzie się w gronie 8 najlepszych zespołów w Polsce. Dziewczęta ciężką pracą udowodniły, że marzenia się spełniają.

Liderki grały w składzie: Wiktoria Flaszak, Oliwia Flaszak, Martyna Urbaniak, Wiktoria Plackowska, Marta Kasołka, Malina Piasecka, Agata Krzywińska, Ola Żukowska, Dominika Rubach, Wiktoria Turek, Zofia Fornalik oraz Klaudia Szukalska.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.