Lechici zagrali w meczu Turcja – Polska 2:1

Reprezentacja Polski do lat 19 z Janem Bednarkiem i Dawidem Kownackim z Lecha Poznań w składzie przegrała spotkanie towarzyskie z Turcją 1:2.

Lech-Wisła12

Spotkanie zostało rozegrane w Izmirze, a jeszcze przed meczem Dawid Kownacki z Lecha Poznań zapowiadał rewanż za mecz w eliminacjach do ME U-17.  Polacy przegrali 1:2, a bramka dla naszej młodzieżówki padła w 68. minucie po samobójczym trafieniu Ertuğrula Ersoya. W spotkaniu wystąpił jeszcze Jan Bednarek z Lecha Poznań. Przypominamy, że w październiku podopieczni Rafała Janasa zapewnili sobie awans do kolejnej rundy eliminacji mistrzostw Europy.

Turcja – Polska 2:1 (1:0)
Bramki: Burak Can Çamoğlu (23. minuta), Kudret İleri (90. minuta) – Ertuğrul Ersoy (68. minuta bramka samobójcza)
Żółte kartki: Ertuğrul Ersoy, Burak Bekaroğlu, Furkan Yaman- Kamil Dankowski, Paweł Łysiak, Grzegorz Gulczyński.
Sędziował: Yaşar Can Temizel (Turcja)

Podstawowy skład Polski: Kamil Miazek – Daniele Iraci, Jan Bednarek, Mateusz Wieteska, Kamil Dankowski – Damian Rasak – Paweł Łysiak, Grzegorz Tomasiewicz, Marcin Urynowicz, Robert Brzęczek – Dawid Kownacki.