Lechia – Lech 2:0. Zapis meczu

W 6. serii spotkań T-Mobile Ekstraklasy drużyna poznańskiego Lecha grała w Gdańsku, gdzie zmierzyła się z Lechią. Kolejorz w tym sezonie znacznie lepiej radził sobie na boiskach rywali i jechał po trzecie zwycięstwo. PGE Arena w Gdańsku okazała się mało szczęśliwa dla poznaniaków, którzy ponieśli pierwszą porażkę w sezonie.

Lech po raz drugi w tym sezonie mając szansę na objęcie fotela lidera ponownie nie była w stanie tego dokonać. Dla Lecha to pierwsza porażka w sezonie po bardzo słabym meczu, a dla Lechii to ważne zwycięstwo bo dopiero 4 na 18 spotkania rozegranych na PGE Arena

90’+5′ Koniec meczu

90’+4′ Groźny strzał Trałki obronił bramkarz Lechii

90’+3′ Kasprzycki zmarnował sytuację sam na sam z Buriciem

90’+1″ Machaj zmieniony przez Andreu

90′ Brożek żółta kartka (1. w sezonie) po faulu na Murawskim

90′ Sędzi dolicza 5 minut.

89″ Traore po zamieszaniu pod bramą Lecha po rzucie rożnym strzela fantastyczną bramkę przewrotką.

86′ Żółta kartka (1. w sezonie) dla Kanieckiego bramkarza Lechii za opóźnianie gry

85′ Wiśniewskiego zmienia Grzelczak

84′ Reiss z rzutu wolnego dośrodkował wprost w ręce Kanieckiego

81″ Lech przeważa, ale nie jest w stanie stworzyć bramkowych sytuacji.

79′ Ubiparip zmienia Ślusarskiego.

74′ Rafał Murawski za faul taktyczny na Surmie obejrzał żółtą kartkę (1. w sezonie)

70′ Lech przyspieszył grę coraz częściej gości pod bramką Lechii

69′ Kasprzycki zmienia Ricardinhio

66′ WIŚNIEWSKI! Ależ odnalazł się w polu karnym! Gdyby tylko lepiej kopnął, to byłoby po zawodach. Uderzył jednak nad poprzeczką!

65′ Gol?! Nie! Ślusarski trafia do siatki, ale sędzia przerwał w pewnym momencie grę, bowiem doszło do jakiegoś spięcia na środku boiska. Komentatorzy Canal Plus nie bardzo są pewni co do decyzji sędziego. Po kolejnej powtórce jednoznacznie stwierdzili poważny bład sędziego.

63′ Po bardzo ładnej kombinacji między Murawskim a Ślusarskim, ten ostatni nie wiele brakowało, a strzeliłby gola… dośrodkowując.

61′ Reiss zmienił Możdżenia

55″ Mateusz Możdżeń (2 kartka w sezonie) po faulu na Wiśniewskim obejrzał żółtą kartkę

46′ Drugą połowę rozpoczyna Lech.

45′ + 3′ Koniec pierwszej połowy. By Lech po rozegranych do tej pory meczach mógł objąć fotel lidera Ekstraklasy musi wygrać mecz, a Lech stworzył właściwie tylko jedną sytuację, w której Wilk strzelił głową obok bramki.

45′ Sędzia doliczył trzy minuty

41′ Traoere był bliski strzelenia gola dla Lechii. Całe szczęście dla Lecha, strzelał swoją gorszą prawą nogą.

40′ Lech utrzymuje się dłużej przy piłce, ale to wszystko co do tej porze można powiedzieć dobrego o grze Lecha.

33′ Po dośrodkowaniu agresywnym na bramkę z rzutu wolnego w wykonaniu Machaja, Wiśniewski (2 bramka w sezonie) przedłużył głową wprost do siatki Lecha. 1:0 dla Lechii

27′ Po starciu Ricardinho i Henriqueza obaj obejrzeli żółte kartki. Dla piłkarza Lechii jest to pierwsza w sezonie dla lechity 2.

25″‚ Henriquez w pełnym biegu dośrodkował na głowę Wilka. Ten jednak posłał piłkę niewiele obok bramki.

23′ Wiśniewski zza pola karnego na wprost bramki silnie uderzył. Burić z trudem wybił na róg.

16′ Kamiński zmienia kontuzjowanego Wołąkiewicza

15′ Cudowna, przejmująca minuta ciszy dla Dawida Zapiska młodego nieuleczalnie chorego kibica Lechii! Cały stadion skanduje teraz jego nazwisko. Ciarki przeszły w tej chwili niejednemu fanowi piłki nożnej nie tylko z Gdańska.

12′ Wołąkiewicz pod własną bramką kopnięty w twarz prze Wiśniewskiego. Piłkarz Lecha opatrywany. Ma rozciętą skórę na czole, również jakiś uraz ręki. Lekarz sygnalizuje konieczność dokonania zmiany. Wiśniewski za to zagranie obejrzał żółtą kartkę.

11′ Ślusarski kopnął w kierunku bramki. To pierwsza groźniejsza sytuacja pod bramką obu drużyn.

5′ Obie drużyny starają się uzyskać przewagę w środku boiska

1’ Mecz rozpoczyna Lechia

Składy obu drużyn:

Lechia: Bartosz Kaniecki – Rafał Janicki, Sebastian Madera, Jarosław Bieniuk, Piotr Brożek – Łukasz Surma, Marcin Pietrowski – Piotr Wiśniewski, Mateusz Machaj, Ricardinho – Abdou Traore

Lech: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez – Mateusz Możdżeń, Łukasz Trałka, Rafał Murawski, Jakub Wilk – Bartosz Bereszyński, Bartosz Ślusarski