Lech przed Legią!

Po trzech latach niemocy Kolejorza na stadionie przy Łazienkowskiej Lech w końcu zwycięża. Ostatnią wygraną lechitów w Warszawie był mecz sezonu 2011/12 i wygrana 1:0 po golu Rudnevsa. Na sześć kolejek przed końcem sezonu Lech Poznań zajmuje pozycję lidera i to Lech jest o krok bliżej tytułu mistrza Polski.

Lech - Legia 74

Pierwsza połowa meczu przypominała bardziej piłkarskie szachy niż piłkarski szlagier. Ani Lech, ani Legia nie potrafiła sobie wykreować niebezpiecznej sytuacji. Sytuacja nabrała kolorytu dopiero od drugiej połowy. W 47. minucie z  rzutu rożnego dośrodkowywał Barry Douglas. Piłka odbiła się w polu karnym od obrońców Legii i trafiła pod nogi znakomitego w tym meczu Darko Jevticia. Ten oddał ją Dawidowi Kownackiemu, a młody napastnik Lecha oddał strzał. Piłka jednak znów odbiła się od muru legionistów i po raz drugi trafiła do Jevticia, a ten silnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Dwie minuty później Karol Linetty wbiegł z piłką pod pole karne Legii, zszedł z nią do środka i finezyjnym strzałem wykończył akcję, którą sam stworzył. Piłka uderzona po długim słupku minęła Kuciaka i zatrzepotała w siatce ku uciesze wszystkich kibiców Lecha. Lech wygrywał z Legią 2:0.

Lech - Legia 67

Kłopoty lechitów zaczęły się w 54. minucie, gdy Legia strzeliła gola kontaktowego po rzucie rożnym. Dośrodkowanie Kucharczyka trafiło do Vrdoljaka, który uciekł Kamińskiemu i serbski kapitan strzałem z główki wpisał się na listę strzelców. Lech pokazał jednak ogromny charakter i nawet nie sprzedał wcale skóry legionistom. Do końca meczu kilkukrotnie Kolejorza ratował Jasmin Burić i to właśnie między innymi dzięki niemu po ostatnim gwizdku sędziego wszyscy kibice Kolejorza, sztab szkoleniowy, zawodnicy rezerwowi mogli podskoczyć w górę w geście zwycięstwa.

Legia Warszawa – Lech Poznań 2:1 (0:0)

Bramki: 54. Vrdoljak – 47. Jevtić, 49. Linetty

Żółte kartki: 67. Kucharczyk, 69. Astiz, 90+3 Duda – 44. Kędziora , 71. Arajuuri, 82. Sadajew, 86. Linetty

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski – Vrdoljak, Jodłowiec – Żyro (77. Guilherme), Duda, Kucharczyk – Saganowski (61. Orlando Sa)

Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas ( 72.Sadajew) – Trałka, Linetty – Pawłowski, Jevtić(88. Formella), Kownacki (65. Kadar) – Hamalainen