19 lipca, w inauguracyjnej kolejce piłkarskiej ekstraklasy sezonu 2013/2014 wicemistrz Lech Poznań zagra w Chorzowie z Ruchem. Z Legią Kolejorz zmierzy się w 13 serii spotkań – 26 października przy Bułgarskiej.
W nowym sezonie zaplanowano 296 meczów, o 56 więcej niż w minionym. Runda letnio-jesienna trwać będzie od 19 lipca do 15 grudnia (21 kolejek), zaś wiosenna rozpocznie się 15 lutego, a zakończy 5 bądź 12 kwietnia. Po sezonie zasadniczym (30. kolejek) nastąpi dwutygodniowa przerwa; po niej zespoły rozegrają w fazie finałowej po siedem meczów w dwóch, ośmiozespołowych grupach.
Terminarz rundy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy na sezon 2013/2014 (jako podstawowy termin sobotni):
1.kolejka – 19 lipca
Ruch Chorzów – Lech Poznań
Cracovia – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa – Widzew Łódź
Wisła Kraków – Górnik Zabrze
Korona Kielce – Śląsk Wrocław
Zawisza Bydgoszcz – Jagiellonia Białystok
KGHM Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
2.kolejka – 27 lipca
Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk
Korona Kielce – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Widzew Łódź – Zawisza Bydgoszcz
Piast Gliwice – KGHM Zagłębie Lubin
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze
Lech Poznań – Cracovia
3.kolejka – 3 sierpnia
Cracovia – Ruch Chorzów
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań
Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Widzew Łódź – Korona Kielce
Zawisza Bydgoszcz – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Wisła Kraków
4.kolejka – 10 sierpnia
Ruch Chorzów – Legia Warszawa
Lechia Gdańsk – Cracovia
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
Widzew Łódź – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz
Podbeskidzie Bielsko-Biała – KGHM Zagłębie Lubin
Lech Poznań – Korona Kielce
5.kolejka – 24 sierpnia
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
KGHM Zagłębie Lubin – Cracovia
Górnik Zabrze – Ruch Chorzów
Korona Kielce – Piast Gliwice
Zawisza Bydgoszcz – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław – Widzew Łódź
Wisła Kraków – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
6.kolejka – 31 sierpnia
Ruch Chorzów – KGHM Zagłębie Lubin
Cracovia – Legia Warszawa
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Korona Kielce
Lech Poznań – Zawisza Bydgoszcz
7.kolejka – 14 września
Górnik Zabrze – KGHM Zagłębie Lubin
Korona Kielce – Legia Warszawa
Zawisza Bydgoszcz – Cracovia
Śląsk Wrocław – Lech Poznań
Wisła Kraków – Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Widzew Łódź -Podbeskidzie Bielsko-Biała
8.kolejka – 21 września
Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław
Cracovia – Wisła Kraków
Lechia Gdańsk – Zawisza Bydgoszcz
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin – Korona Kielce
Piast Gliwice – Widzew Łódź
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok
Lech Poznań – Pogoń Szczecin
9.kolejka – 25 września (środa)
Korona Kielce – Górnik Zabrze
Zawisza Bydgoszcz – KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Cracovia
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Widzew Łódź – Ruch Chorzów
Piast Gliwice – Lech Poznań
10.kolejka – 28 września
Ruch Chorzów – Wisła Kraków
Cracovia – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Korona Kielce
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Zawisza Bydgoszcz
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice
Lech Poznań – Widzew Łódź
11.kolejka – 5 października
Zawisza Bydgoszcz – Korona Kielce
Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Kraków – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Cracovia
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
Widzew Łódź – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Ruch Chorzów
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań
12.kolejka – 19 października
Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin
Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lechia Gdańsk – Lech Poznań
Legia Warszawa – Piast Gliwice
KGHM Zagłębie Lubin – Widzew Łódź
Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
Zawisza Bydgoszcz – Wisła Kraków
13.kolejka – 26 października
Śląsk Wrocław – Zawisza Bydgoszcz
Wisła Kraków – KGHM Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Korona Kielce
Widzew Łódź – Cracovia
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów
Lech Poznań – Legia Warszawa
14.kolejka – 30 października (środa)
KGHM Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze – Cracovia
Korona Kielce – Ruch Chorzów
Zawisza Bydgoszcz – Legia Warszawa
Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wisła Kraków – Widzew Łódź
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
15.kolejka – 2 listopada
Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz
Cracovia – Korona Kielce
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – KGHM Zagłębie Lubin
Widzew Łódź – Pogoń Szczecin
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków
Lech Poznań – Górnik Zabrze
16. kolejka – 9 listopada
Lech Poznań – Ruch Chorzów
Piast Gliwice – Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk
Widzew Łódź – Legia Warszawa
Górnik Zabrze – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Korona Kielce
Jagiellonia Białystok – Zawisza Bydgoszcz
Pogoń Szczecin – KGHM Zagłębie Lubin
17. kolejka – 23 listopada
Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów
Wisła Kraków – Korona Kielce
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Zawisza Bydgoszcz – Widzew Łódź
KGHM Zagłębie Lubin – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Cracovia – Lech Poznań
18. kolejka – 30 listopada
Ruch Chorzów – Cracovia
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa
Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Korona Kielce – Widzew Łódź
Pogoń Szczecin – Zawisza Bydgoszcz
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław
19. kolejka – 4 grudnia (środa)
Legia Warszawa – Ruch Chorzów
Cracovia – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – Widzew Łódź
Zawisza Bydgoszcz – Piast Gliwice
KGHM Zagłębie Lubin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Korona Kielce – Lech Poznań
20. kolejka – 7 grudnia
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Cracovia – KGHM Zagłębie Lubin
Ruch Chorzów – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Korona Kielce
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zawisza Bydgoszcz
Widzew Łódź – Śląsk Wrocław
Lech Poznań – Wisła Kraków
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
21. kolejka – 14 grudnia
KGHM Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów
Legia Warszawa – Cracovia
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Wisła Kraków – Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice
Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Zawisza Bydgoszcz – Lech Poznań
22. kolejka – 15 lutego
KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Korona Kielce
Cracovia – Zawisza Bydgoszcz
Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Piast Gliwice – Wisła Kraków
Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Widzew Łódź
23. kolejka – 22 lutego
Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów
Wisła Kraków – Cracovia
Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze – Legia Warszawa
Korona Kielce – KGHM Zagłębie Lubin
Widzew Łódź – Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin – Lech Poznań
24. kolejka – 1 marca
Górnik Zabrze – Korona Kielce
KGHM Zagłębie Lubin – Zawisza Bydgoszcz
Cracovia – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin
Ruch Chorzów – Widzew Łódź
Lech Poznań – Piast Gliwice
25. kolejka – 8 marca
Wisła Kraków – Ruch Chorzów
Pogoń Szczecin – Cracovia
Korona Kielce – Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin
Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Widzew Łódź – Lech Poznań
26. kolejka – 15 marca
Korona Kielce – Zawisza Bydgoszcz
KGHM Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – Wisła Kraków
Cracovia – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Widzew Łódź
Ruch Chorzów – Piast Gliwice
Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała
27. kolejka – 22 marca
Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia
Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Legia Warszawa
Widzew Łódź – KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok – Korona Kielce
Wisła Kraków – Zawisza Bydgoszcz
28. kolejka – 26 marca/29 marca
Zawisza Bydgoszcz – Śląsk Wrocław
KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Kraków
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Pogoń Szczecin
Cracovia – Widzew Łódź
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa – Lech Poznań
29. kolejka – 29 marca/5 kwietnia
Lechia Gdańsk – KGHM Zagłębie Lubin
Cracovia – Górnik Zabrze
Ruch Chorzów – Korona Kielce
Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław
Widzew Łódź – Wisła Kraków
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
30. kolejka – 5 kwietnia/12 kwietnia
Zawisza Bydgoszcz – Ruch Chorzów
Korona Kielce – Cracovia
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk
KGHM Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Widzew Łódź
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Górnik Zabrze – Lech Poznań
Terminarz rundy finałowej T-Mobile Ekstraklasy na sezon 2013/2014
Przed rozpoczęciem rundy finałowej znany będzie terminarz poszczególnych meczów, w zależności od miejsca zajętego przez daną drużynę w rundzie zasadniczej.
Grupa A:
31 kolejka: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7
32 kolejka: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3
33 kolejka: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6
34 kolejka: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6
35 kolejka: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8
36 kolejka: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5
37 kolejka: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8
Grupa B:
31 kolejka: 9-14, 10-13, 11-16, 12-15
32 kolejka: 16-9; 13-12; 14-10; 15-11
33 kolejka: 9-13; 12-16; 10-15; 11-14
34 kolejka: 15-9; 11-13; 16-10; 12-14
35 kolejka: 9-11; 13-15; 10-12; 14-16
36 kolejka: 12-9; 10-11; 14-15; 16-13
37 kolejka: 9-10; 11-12; 13-14; 15-16