Lech Poznań w 1/4 finału PP

Lech Poznań pokonał w Chorzowie miejscowy Ruch 3:0 (2:0) i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Bramki dla Kolejorza zdobywali Marcin Robak, Radosław Majewski i Szymon Pawłowski.

Lech Poznań gra dalej! W 1/8 finału Pucharu Polski pewnie pokonał Ruch Chorzów, strzelając trzy bramki, nie tracąc ani jednej. Z luzem i lekkością poznaniacy zdobywali kolejne bramki, a prezentowany styl gry przewyższał rywala o kilka klas. Wydaje się, że lechici wracają do pełnej formy.

Pierwsza bramka wpadła już w 14. minucie spotkania. Po pierwszym rzucie rożnym Tomasz Kędziora przedłużył dośrodkowanie do Robaka, a ten strzelając głową umieścił piłkę w siatce. Już wtedy na boisku było widać, że przeciwnik nie stawia większego oporu. Lech narzucił swoje tempo gry, atakował jeszcze dynamiczniej. Radosław Majewski popisał się zwodem w polu karnym i pokonał golkipera przeciwników – Kamila Lecha. Swoje przysłowiowe trzy grosze dołożył również napastnik gości Marcin Robak, asystując. Lech imponował, a ofensywną grę kreowali piłkarze drugiej linii. Wyróżniali się szczególnie Pawłowski, Robak i Majewski. Do przerwy było 0:2.

Druga połowa przebiegała w podobnej atmosferze. Poznaniacy nadal dominowali, a Ruch nie potrafił stworzyć sytuacji, która pozwoliłaby na zdobycie bramki. W 57. minucie starania Lecha o kolejnego gola przyniosły efekt. Szymon Pawłowski zatańczył z piłką, strzelając pięknego gola obok słupka. Trzecia bramka przybiła zawodników z Chorzowa i nikt nie liczył już na jakikolwiek zryw ze strony gospodarzy.

Lech Poznań przeszedł do ćwierćfinału Pucharu Polski stając się jednocześnie faworytem do zwycięstwa. Mecze pod wodzą nowego trenera mają nową jakość. Choć paradoksalnie nie był jeszcze w stanie przebudować drużyny, Kolejorz widocznie wraca do formy.

RUCH CHORZÓW – LECH POZNAN 0:3 (0:2)

Bramki: Robak (14), Majewski (30), Pawłowski (52)

Żółte kartki: Grodzicki, Oleksy

Ruch Chorzów: Kamil Lech – Martin Konczkowski, Mateusz Cichocki, Marcin Kowalczyk (46. Rafał Grodzicki), Paweł Oleksy – Patryk Lipski, Łukasz Hanzel – Miłosz Przybecki (64. Piotr Ćwielong), Bartosz Nowak, Łukasz Moneta – Jakub Arak (46. Jarosław Niezgoda)

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Robert Gumny – Łukasz Trałka, Radosław Majewski – Maciej Makuszewski (79. Kamil Jóźwiak), Darko Jevtić, Szymon Pawłowski (62. Dariusz Formella) – Marcin Robak (46. Dawid Kownacki)