Gol Salamona w debiucie w Lechu Poznań

Lech Poznań w pierwszym zimowym sparingu podczas obozu przygotowawczego w Belek pokonał klub z tureckiej II ligi Bandirsmapor 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w swoim premierowym występie Bartosz Salamon.

Trener Dariusz Żuraw na pierwszy mecz kontrolny w Belek przygotował dwie pełne jedenastki. W pierwszej połowie po raz pierwszy koszulkę Kolejorza założyli Bartosz Salamon oraz Jesper Kalstrom. W następnej zaś debiutu doczekali się Antonio Milić, jak również młodzi wychowankowie Kolejorza: Antoni Kozubal, Igor Ławrynowicz oraz Krystian Palacz. Do składu wrócił także po długotrwałej kontuzji barku bramkarz Mickey van der Hart.

Z bardzo dobrej strony w dzisiejszym meczu kontrolnym pokazał się nowy obrońca Kolejorza Bartosz Salamon, który już w pierwszym występie zdołał zdobyć gola. W 12 minucie perfekcyjnie przymierzył zza pola karnego prosto w okienko. Poza strzelonym golem wyróżniał się precyzyjnym wyprowadzaniem piłki oraz bezbłędnym ustawianiem się na linii obrony. Z Lubomirem Satką tworzył zgraną parę stoperów.