Lech Poznań wygrał w Kielcach z Koroną

W meczu 17. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań wygrał w Kielcach z miejscową Koroną 1:0 (0:0). Pojedynek utrudniał intensywnie padający śnieg. Przy pogarszających się warunkach spotkanie powinno zostać przerwane.

Korona Kielce - Lech Poznań

W wyjściowej jedenastce Kolejorza od pierwszej minuty wystąpił Ali Gholizadeh. To pierwszy taki przypadek, odkąd trafił do poznańskiego klubu. Trener John van den Brom wystawił w niej również Barry’ego Douglasa i Afonso Sousę. W porównaniu z poprzednim meczem z Widzewem Łódź w składzie zabrakło natomiast Filipa Marchiwńskiego, Kristoffera Velde oraz Eliasa Anderssona. Norweg szybko jednak pojawił się na boisku zastępując kontuzjowanego Iworyjczyka, który upadł bez kontaktu z rywalem tak nieszczęśliwie, że uszkodził bark.

Kolejorz już w 3. minucie mógł objąć prowadzenie, ale uderzenie Gholizadeha z bliskiej odległości nogą obronił bramkarz, a odbitą od niego futbolówkę Ishak posłał minimalnie nad poprzeczkę.