Lech Poznań – Sturm Graz 1:2. Kolejorz przegrywa drugi mecz sparingowy

Piłkarze Sturmu nie przegrali żadnego z trzech wcześniejszych sparingów. Natomiast lechici w poprzednim meczu kontrolnym przegrali 1:3 z Etyrem Wielkie Tyrnowo. Pierwsze minuty wskazywały na to, że poznańska ekipa będzie drużyną, dla której zdobycie bramki będzie tylko kwestią czasu. Makuszewski podobnie jak w poprzednim starciu przekombinował przy sytuacji „sam na sam” i trafił prosto w bramkarza. Kilka chwil później doskonałą sytuację wypracował sobie Jóźwiak, pomylił się tylko trochę, uderzając niecelnie. W zasadzie w pierwszych 30 minutach to lechici przeważali, w kolejnych minutach już tylko Austriacy.

W 29 minucie Schrammel po bezpośrednim dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Zaledwie 5 minut później Lecha uratowała poprzeczka. Po zmianie stron piłkarze Sturmu tworzyli kolejne dogodne sytuacje. Najpierw Putnocky wybronił niebezpieczne uderzenie Hosinera, a kilka chwil później po jeszcze potężniejszym strzale Lemy, golkiper poznaniaków popisał się ponownie świetną paradą. Przez resztę spotkania poznaniakom brakowało pomysły na grę. Chwile słabości wykorzystali Austriacy, zdobywając drugiego gola. W 77 minucie po kontrataku Ljubić pokonał Putnockiego. Janicki nie przypilnował pomocnika rywali, ale zrekompensował się po upłynięciu 90 minuty spotkania, strzelając gola na otarcie łez po wrzutce z rzutu rożnego.