Lech Poznań rozgromił gruzińskiego mistrza w Lidze Konferencji

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Konferencji Lech Poznań pokonał gruzińskiego mistrza Dinamo Batumi aż 5:0 (3:0). Przyszłotygodniowy rewanż w Gruzji powinien być oczywistym dopełnieniem formalności.

Czwartkowy pojedynek rozgrywany w rekordowym upale piłkarze Kolejorza rozstrzygnęli na swoją korzyść już w ciągu pierwszych 45 minut. Wynik spotkania otworzył w 10. minucie Michał Skóraś, kiedy zdecydował się na precyzyjny strzał z ok. 30 metrów. Chwilę później próbował w ten sam sposób dołożyć drugiego gola, jednak tym razem piłka po jego strzale odbiła się od słupka. W 24. minucie trafienie zdołał jednak zdobyć po typowej akcji lechitów Joao Amaral, który bez problemu pokonał golkipera rywali po prostopadłym podaniu Mikaela Ishaka.