Lech Poznań remisuje w Soligorsku po golu Amarala

W pierwszym spotkaniu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy Lech Poznań (zgodnie z przewidywaniami bukmacherów) zremisował w Soligorsku z miejscowym Szachtiorem 1:1 (0:0). Prowadzenie gospodarze uzyskali w 53 minucie po trafieniu Elisa Bakaja. Wyrównał debiutujący od 70 minuty w Kolejprzu Portugalczyk Joao Amaral, który wpisał się na listę strzelców w 89. minucie. Rewanż już za tydzień w Poznaniu o godzinie 20:45.

Szachtior Soligorsk – Lech Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: Elis Bakaj (53.) – Joao Amaral (89.)

Szachtior Soligorsk: Andrei Klimovich – Igor Burko, Pavel Rybak, Maksim Bordachev, Sergei Matveichik – Julius Szoke, Aleksandr Selyava, Roger Canas – Yuri Kovalev, Elis Bakaj (72. Denis Laptyev), Max Ebong (46. Sergey Balanovich)

Lech Poznań: Jasmin Burić – Vernon De Marco, Rafał Janicki, Thomas Rogne – Maciej Makuszewski, Tomasz Cywka (90. Łukasz Trałka), Pedro Tiba, Volodymyr Kostevych – Mihai Radut (76. Maciej Gajos), Christian Gytkjaer, Darko Jevtić (70. Joao Amaral).