Lech Poznań pokonał Vikingur Reykjavik

Mistrz Polski Lech Poznań pokonał na swoim stadionie po dogrywce Vikingur Reykjavik 4:1 (2:0, 2:1, 3:1) i awansował do decydującej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, w której zagra z F91 Dudelange. Bramki zdobyli: Mikael Ishak, Kristoffer Velde, Filip Marchwiński i Afonso Sousa, a dla gości w ostatnich sekundach drugiej połowy regulaminowego czasu gry Danijel Djuric przez co doprowadził do dogrywki. W 118. minucie Sousa nie wykorzystał rzutu karnego.

Islandzki zespół w pierwszym meczu pokonał „Kolejorza” 1:0. Jedynego gola strzelił tuż przed przerwą Ari Sigurpálsson.

Lech Poznań – Vikingur Reykjavik 4:1 (2:0, 2:1, 3:1)

Kartki: żółte: Murawski, Pereira, Skóraś, Marchwiński, Czerwiński (wszyscy Lech) oraz Punyed, Magnusson i Atlason (Vikingur); czerwona: Julius Magnusson (druga żółta w 109 minucie).

Bramki: dla Lecha: Mikael Ishak (32.), Kristoffer Velde (44.), Filip Marchwiński (96.), Afonso Sousa (119.); dla Vikingur: Danijel Djuric (95.)

Lech: Bednarek – Pereira, Czerwiński, Milić (50. Dagerstal), Rebocho (100. Douglas) – Velde (67. Kvekveskiri), Karlström, Murawski (87. Marchwiński), Skóraś – Amaral (87. Sousa) – Ishak (100. Szymczak).

Vikingur: Jonsson – Fridleifur Gunnarsson, Ekroth, Mclagan, Tomasson (46. Atlason), Agnarsson, Magnusson, Punyed, Andrason (74. Ingason), Gudjonsson (46. Djuric), Sigurpalsson (114. Gudjohnsen).

Sędziował: Julian Weinberger (Austria).

Widzów: 12.555.