Lech Poznań melduje się w półfinale Pucharu Polski

Lech Poznań w czasie kwarantanny nie stracił formy – powrócił w okazałym stylu! W ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski pomyślnie pokonał na wyjeździe Stal Mielec 3:1 (2:1) i w konsekwencji awansował o szczebel wyżej. Jutro pozna półfinałowego rywala.

Lech Poznań zadeklarował swoją gotowość do piłkarskiej rywalizacji. Udowodnił to dzisiejszym zwycięskim pojedynkiem. Lechici szybko ustawili sobie mecz. Już w 5 minucie Dani Ramirez precyzyjnie strzelił otwierającego wynik meczu gola. Następnego dołożył Timur Zhamaletdinov, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Kolejorza. Choć przed przerwą Lech stracił bramkę, to niemal całe starcie toczyło się pod jego kontrolą. Przewagę lechitów podsumował pod koniec spotkania Kamil Jóżwiak, strzelając bramkę nr 3 na konto poznaniaków. Pojedynek w Mielcu dobrze zwiastuje przygotowanie podopiecznych Dariusza Żurawia do dalszych zmagań.