Lech – Pogoń 3:2. Nowy trener i od razu zwycięstwo! Wielkie zaskoczenie przy Bułgarskiej

Druga połowa toczyła się nadal pod dyktando Lecha. Pomimo, że szczecinianie się nie podłamali i wciąż próbowali stwarzać sytuacje, to niebiesko-biali byli dziś zabójczo skuteczni i to oni strzelali częściej do bramki. W 54 minucie spotkania jeszcze po rykoszecie, swojego drugiego gola strzelił Jóźwiak. Kolejorz przez pełne 90 minut zaprezentował się, grając na wysokim poziomie. Zawodnikom wreszcie nie zabrakło woli walki, charyzmy, a także determinacji.

Pod koniec spotkania „Portowcy” niespodziewanie zaskoczyli lechitów. W ostatnim fragmencie meczu zaczęli zdobywać bramki! Najpierw w 86 minucie Guarrotxena pokonał nieodpowiednio ustawionego Buricia, a 3 minuty później w sporym zamieszaniu Izumisawa trafił do siatki i tym samym zapewnił kibicom zgromadzonym przy Bułgarskiej emocjonującą końcówkę. Ostatecznie szalony mecz został zakończony rezultatem na korzyść Lecha, który zagrał dziś wreszcie zadowalające spotkanie!

Dariusz Żuraw: – Udało nam się zrealizować cel – trzy punkty!

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 3:2 (2:0)

Bramki: Kamil Jóźwiak (25’, 54’), Nikola Vujadinović (45’) – Iker Guarrotxena (86’), Jin Izumisawa (89’)

Żółte kartki: Pedro Tiba (42’), Łukasz Trałka (53’), Kamil Jóźwiak (90’) – Adam Buksa (60’)

Lech Poznań: Jasmin Burić – Robert Gumny, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych – Tymoteusz Klupś (55’ Maciej Makuszewski), Łukasz Trałka (82’ Maciej Gajos), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak – Darko Jevtić (79’ Filip Marchwiński), Christian Gytkjaer.

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska – David Stec, Mariusz Malec, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes – Spas Delev (63’ Jin Izumisawa), Radosław Majewski, Tomas Podstawski, Sebastian Kowalczyk (59’ Santeri Hostikka) – Iker Guarrotxena, Adam Buksa (62’ Michał Żyro).

Liczba kibiców: 7 112